iPhone 5S Kirlenme ve Mikrofonun Çalışmaması

Sence o telefonu o şekil söküp temizleyip kapatabilir mi ? Lütfen yorum yaparken düşünerek yapın. En iyi çözüm incecik bir çubukla temizlemek. Ben de 5S kullanıyorum, o şekilde temizliyorum. İçini açmak hele ki iPhone modellerinde sizin işiniz değil.
Gayet düşünürek ve telefonun temizliğini nasıl yapıyorsam öyle tavsiye ederek yorum yaptım. İnce bir çubukla sadece mikrofonun girişi temizlersin ama sesi engelleyen asıl toz kasanın içinde kalan mikrofonun ızgarasındadır. Çubukla temizlemek kulak çöpü mantığı ile aynı. Kulak zarı sıvısını temizlemekten çok bu kiri içeri itiyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaslar bosa cabalamayin. Bir sakiz alin 5-10 dk cigneyin ve hoparlörlerinizi temizleyin. Piril piril olacak.

Bu tip ufak Jack girişleri ile uğraşmak hele ki telefon açıkken bunu yapmak büyük cesaret valla. Kısa devre edip yakabilirsiniz tüm telelefonu, bilginiz olsun. Hava tutun yada süpürge ile çekiş yapın. O Jack'a bu yeterlidir.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı