İphone 5S mi ? İphone 6 mi ?

hyperw0w

Hectopat
Arkadaşlar telefon değiştireceğim ancak iki cihaz arasında kaldım. Malum öğrenci olduğumdan bir telefonu aldığımda 3-4 sene kullanıyorum.Bu yüzden iyi olsun ve 3-4 sene hiç bir şey olmadan beni idare etsin istiyorum.(Eski cihazim Android)
İphone 6 alırsam 5S göre avantajı nedir ? (Boyut hariç)
Bu avantajlar 300-400 ₺ için değer mi ?
Bu konularda beni aydınlatırsanız sevinirim.

Şuan kendim 4s kullaniyorum fakat degiştirecek olursam 5s alırdım aralarında pek fazla foknsyon farkı yok 5s daha zarif daha güzel daha kullanışlı elde tutma şekli bile farklı 6 da egilme bükülme yaşayabilirsin ama dedigim gibi tavsiyem 5s

iphone 6'nın 4G hızı 5s'e göre 3 kat daha hızlı
iphone 6'da NFC desteği var.
iphone 6'nın işlemcisi 5s'e göre %8 daha hızlı
iphone 6'nın çözünürlüğğü 5s'e göre %38 daha fazla
iphone 6 %9 daha ince

tabi bunlar 400₺ için değer mi sana kalmış?

Ben iphone 5s kullanıyorum bir yıldır. Öneririm hala stabil, hiç kasma yapmıyor ama ekranı biraz ufak eger benim icin Ekranın küçük olması daha iyi diyorsanız iphone 5s iyidir. Bence dükkanlara gidip ikisine de bakmanız hatta diğer modellerede bakmanızı elinize almanız daha iyi olucaktır.

Var. Bükülme muhabbeti bana saçma geliyor açıkçası çünkü insanlar telefonu o testteki gibi kullanmıyorlar. Tabi çok ince olduğu için daha hassas oldular. Sağlamlık konusunda iphone 5s çok ideal bir telefondur ama dediğim gibi gidip görün telefonlar. Bükülme olduğu zaman direk telefonu değiştiriyorlar diye duydum o yüzden çok sıkıntı çıkacağını düşünmüyorum.

Bir dipnot düşmek isterim.iphone 6 ve iphone 6 plusın ekranı önde olduğundan, ufak bir düşürmede ekran kırılıyor.

Iki telefon arasinda fazla bi özellik farki yok.Daha cok dis görünüs anlaminda degisiklik var.Eger sizde ben gibi yanlari düz, zarif, ele tam oturan bir telefon istiyorsaniz 5S alin derim

5s ve 6 çift işlemcili aralarında ki farklar:

iphone 6'da NFC desteği var:
NFC olması bu nfc ile alışveriş için konuldu ancak Türküye'de uygulanacakmı o bile belli değil. Uygulansanda ben nfc ye güvenip kredi kartımı girmem doğrusu yani nfc işini at gitsin.

iphone 6'nın 4G hızı 5s'e göre 3 kat daha hızlı:
Türkiye'de 4G yok 2015'te gelecek deniliyor olsada internet çok pahalı ve aşırı pil tüketiyor zaten kullanmayacaksın bu da boş iş.

iphone 6'nın işlemcisi 5s'e göre %8 daha hızlı:
İşlemci hızları 6'nın büyük olmasından dolayı daha fazla işlemci harcar yani 5s ile farkedilir bir büyüklük söz konusu değil.

iphone 6'nın çözünürlüğğü 5s'e göre %38 daha fazla:
Bu aradadaki %38 lik farkı insan gözünün farketmesi çok zordur. Apple'a göre 326 PPI'ın ötesi insan gözü tarafından algılanamıyor. 5s'in çözünürlüğü yeterli hatta fazla bile. Bu da boş iş yani

iphone 6 %9 daha ince:
5s'te takoz gibi değil zaten.

Senin anlayacağın tek fark boyu büyük istiyorsan 6 al, küçük olsun bana yeter diyorsan 5s al. 5s alırsan en az 32 BG al ama.

5s tavsiye ederim. Daha güzel daha küçük ve elit bir duruşu var bence tabi.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı