iPhone 5S şarj aleti patladı

xenia

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar merhaba. 15 dakika önce başıma geldi. Şarj aletini sallıyordum elimde birde kablodan çıkıp uçtu adaptör kısmı bayağı sert bir şekilde. Bende çalışıyor mu diye odaya gidip şarja taktım ( telefonu takmamıştım ) takmamla küçük bir patlama sesiyle patlaması bir oldu anında çıkarıp bir köşeye koydum. Şarj yanmıştı. Elektrikler gitti alttan büyük şarteller attı herhalde. Acaba prize falan bir şey olmuş mudur ? Şartel güvenlik amacıyla atmıştır diye düşünüyorum.

Bu şalterler de bu ara sıkıntı var sanırım. Bende dün ışık açarken bir den aşağıdan attı. Öyle bir olay benimde başımdan geçti ama 5s le değil yani başka bir cihaz bağlarken olmuştu. Uzatma kablosunun yuva yeri siyahlaşmıstı ama sıkıntısız çalışıyordu. Ama sana önerim kesinlikle o şarj aletini telefonuna bağlama. Anakartı bile yakabilirsin telefonunun. Geçmiş olsun.

Benimde siyahlaştı içinden yanık kokuları geliyor hatta içinde bir şeyler sallanıyor kırılmış herhalde. Yok direk çıkardım prizden attım kenara takmam bir daha zaten. Teşekkür ederim.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı