iPhone 5S sürüm güncelleme

Sol İnvictus

Hectopat
Arkadaşlar merhaba. 6 yıllık emektar bir iPhone 5S'im var hala sapa sağlam çalışıyor fakat hala ilk aldığımdaki yüklü olan iOS sürümü yüklü. Yani iOS 9.3.2, telefonumdaki bütün fotoğrafların yedeğini aldım ve iTunes ile de bilgisayarıma yedekledim fakat şöyle bir sorun var, tarayıcı üzerinden icloud.com'a girdiğimde daha önceden notlar uygulamasında kaydettiğim notlarım icloud.com da gözükmüyor yani hiçbir notum yedeklenmemiş ve ayarlarda iCloud için notlarımın yedeklemesi açık. Bu arada saklama alanı ve iCloud da dolu ). Şimdi iCloud da yedeklenmeyen notlarım iTunes üzerinden yedeklenmiş midir bilgisayarıma ve 12.5.5 sürümüne güncellediğimde bu notlarımın kaybolması ihtimali var mı? Ve bu notları icloud.com da görmemin bir yolu var mı ya da başka bir şekilde notları yedeklememin, ulaşabilmemin bir yolu var mıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
merhaba sol invictus;

Benim de şahsi olarak kullandığım iPhone 5SE model telefonum var benim telefonum son güncellemeyi aldı iOS 15.2 iTunes PC'den güncelledim. Verilerin için iCloud ile yedekliyebilirsin.

Bilgisayara şifreli yedeklediğinizde (aşağıdakiler hariç) herşeyi yedekler.

Bilgisayarınızda saklanan yedeklemeleri görmek için Düzen > Tercihler’i seçin, sonra Aygıtlar’ı tıklayın. Şifreli yedeklemeler, yedeklemeler listesinde kilit simgesine sahiptir.(APPLE.com)

Bilgisayarınızda oluşturduğunuz yedeklemeler aşağıdakileri içermez:

• iTunes ve App Store içerikleri veya doğrudan Apple Books'a indirilen PDF'ler
  • İçe aktarılan MP3'ler, CD'ler, videolar, kitaplar, fotoğraflar gibi Finder ve ITunes'dan eşzamanlanan içerikler
  • iCloud Fotoğrafları, iMessage mesajları, kısa mesajlar (SMS) ve multimedya (MMS) mesajları gibi ICloud'da saklanmakta olan veriler
  • Face ID veya Touch ID ayarları
  • Apple Pay bilgileri ve ayarları
  • Apple Mail verileri
  • Aktivite, Sağlık ve Anahtar Zinciri verileri (bu içerikleri yedeklemek için ITunes'daki Şifreli Yedekleme'yi kullanmanız gerekir.)(apple.com)

merhaba sol invictus;

Benim de şahsi olarak kullandığım iPhone 5SE model telefonum var benim telefonum son güncellemeyi aldı iOS 15.2 iTunes PC'den güncelledim. Verilerin için iCloud ile yedekliyebilisin.
Hocam cevaınız için teşekkür ederim ve sizin adınıza çok sevindim. Benim sorunum notlarım yedeklenmiyor bunu nasıl çözücem onu bilemiyorum.
Bilgisayara şifreli yedeklediğinizde (aşağıdakiler hariç) her şeyi yedekler.

Bilgisayarınızda saklanan yedeklemeleri görmek için düzen > Tercihler'i seçin, sonra aygıtlar'ı tıklayın. Şifreli yedeklemeler, yedeklemeler listesinde kilit simgesine sahiptir.(APPLE.com)

Bilgisayarınızda oluşturduğunuz yedeklemeler aşağıdakileri içermez:

• iTunes ve App Store içerikleri veya doğrudan Apple Books'a indirilen PDF'ler.
  • İçe aktarılan MP3'ler, CD'ler, videolar, kitaplar, fotoğraflar gibi finder ve ITunes'dan eşzamanlanan içerikler.
  • iCloud fotoğrafları, iMessage mesajları, kısa mesajlar (SMS) ve multimedya (mms) mesajları gibi ICloud'da saklanmakta olan veriler.
  • Face ID veya Touch ID ayarları.
  • Apple Pay bilgileri ve ayarları.
  • Apple mail verileri.
  • Aktivite, sağlık ve anahtar zinciri verileri (bu içerikleri yedeklemek için ITunes'daki Şifreli Yedekleme'yi kullanmanız gerekir.)(apple.com)

Hocam cevabınız için çok teşekkür ederim. Buradan yola çıkarak şu an gönlüm rahat bir şekilde güncelleyebilirim değil mi yani notlarımın silinme ihtimali yoktur değil mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı