iPhone 5S Yazılım Güncelleme

Pomegrenade

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar devamlı kullandığım bir platform olmadığı için bilmiyorum. iPhone'larda Android'lerde olduğu gibi güncelleme sonrasında aşırı kasma ve ısınma sorunları oluyor mu? Elimde iPhone 5S (IOS 8.3) var ve kullandığım uygulamalar IOS 9 ve IOS 9.3 üstü sürümlerde çalıştığını söyleyen uyarılar aldım. Şu an direkt olarak IOS 11.4 değil de IOS 9.3'ü yasal olarak cihaza nasıl kurabilirim? PC'de iTunes üzerinden böyle bir şey yapmak mümkün mü? Teşekkür ederim :)

Maalesef en güncel olmayan sürümü yükleyemiyorsunuz. Sizin durumunuzda hiçbir yolu yok. iOS 11.4 ile 5s’in arası nasıl iyi anlaşıyorlar mı bilmiyorum ama iOS 12, 5s’in kurtarıcısı olacak gibi. İster bekleyin, ister 11.4’e güncelleyin. Benim düşüncem ise şu ana kadar beklemişsiniz, 3 ay daha bekleyip iOS 12’ye yükseltin. Şu an güncellemenizden çok daha kullanışlı bir telefon olacaktır. O zamanki yorumlara göre isterseniz güncellersiniz.

Yasal olarak evet mümkün. Yapman gereken iTunes programının son sürümüne sahip olup istediğin IOS versiyonun telefonuna uygun IPSW dosyasını indirmek. Bunu IPSW format olarak arayabilirsin. Telefonun yedeğini almayı unutma. Kasma için şunu söylerim eğer telefon üzerinden güncelleme yapılabiliyorsa kasma olmayacağını düşünüyorum. Mesela iphone 3GS IOS 6.1.6 ya kadar çıkıyor. Sonrasını kasar.

Yasal olarak evet mümkün. Yapman gereken iTunes programının son sürümüne sahip olup istediğin IOS versiyonun telefonuna uygun IPSW dosyasını indirmek. Bunu IPSW format olarak arayabilirsin. Telefonun yedeğini almayı unutma. Kasma için şunu söylerim eğer telefon üzerinden güncelleme yapılabiliyorsa kasma olmayacağını düşünüyorum. Mesela iphone 3GS IOS 6.1.6 ya kadar çıkıyor. Sonrasını kasar.
Yasal olarak hiçbir yolu yoktur. Hatta yasa dışı bile yolu yoktur. Eğer cihaz istenilen sürümde Jailbreak’lendiyse ve SHSH kaydı alındıysa ancak o zaman yolu vardır, ki arkadaşın telefonu üst sürüme hiç çıkmamış bile. Ayrıca iPhone 3GS’e iOS 6.1.6’nın üzerinde bir sürüm yüklenebileceğini mi iddia ediyorsunuz?

İstediğiniz IPSW’yi indirebilirsiniz ancak yazmaya başlarken aşağıdaki gibi değilse İmza hatası verir. Yanlış bilgilendirme yapmayalım.

iPhone X, 8+, 8, 7+, 7, 6s+, 6s, SE, 6+, 6, 5s -> iOS 11.4
iPhone 5c, 5 -> iOS 10.3.3
iPhone 4s -> iOS 9.3.5, 6.1.3
iPhone 4 -> iOS 7.1.2
iPhone 3GS -> iOS 6.1.6, 4.1
iPhone 3G -> iOS 4.2.1 ve 2.0 arası tüm sürümler
iPhone 2G -> iOS 3.1.3 ve altı tüm sürümler

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı