iPhone 5S veya 4S benzeri telefon tavsiyesi

Arkadaşlar herkese merhaba, son günlerde piyasada böyle bir telefon bulabilir miyim diye araştırma yaptım eğer piyasada buna benzer sıfır telefon varsa parası neyse vereceğim eğer yoksa 5S alma taraftarıyım siz ne dersiniz piyasada bu ikisine benzer üretimi olan bir telefon bulabilir miyim?

4 ve 5'lerin verdiği o hissiyatı 6 ve 6S'ten alamazsın aklın hep o cihazlarda kalır benden demesi. Benim önerim 5S yerine SE1 almandır. SE1 en güncel o kasalardaki cihaz. Ancak günümüz piyasasında yok maalesef sıfırı ve haliyle SE1 de çok eski cihaz. O kasaların hissiyatını veren cihaz olarak güncel ve sıfır olan 13 mini bakabilirsin. Ebat olarak 5S'ten pek farkı yok güncel bir cihaz parası ona göre ama neyse vereceğim demişsin ver gitsin o his bir başka.

4 ve 5'lerin verdiği o hissiyatı 6 ve 6S'ten alamazsın aklın hep o cihazlarda kalır benden demesi. Benim önerim 5S yerine SE1 almandır. SE1 en güncel o kasalardaki cihaz. Ancak günümüz piyasasında yok maalesef sıfırı ve haliyle SE1 de çok eski cihaz. O kasaların hissiyatını veren cihaz olarak güncel ve sıfır olan 13 mini bakabilirsin. Ebat olarak 5S'ten pek farkı yok güncel bir cihaz parası ona göre ama neyse vereceğim demişsin ver gitsin o his bir başka.

Beni tam anlamıyla anlamışsın dostum...

6 ile 6S arasındaki fark nedir?
Taptic engine, bükülmeyen kasa, 4K30FPS kamera, 3 sene IOS update farkı, çok daha hızlı SoC, bütün uygulamaları desteklemesi, daha kaliteli retina, 3D Touch, kamerada sahne algılama gibi özellikler.
Bu kadar bütçeniz varsa 12 mini yada SE 2022 bakabilirsiniz. Aynı boyuttalar. Bütçe yoksa ikinci el SE 2020 çok iş görecektir. benim önerimde budur.

Taptic Engine, bükülmeyen kasa, 4K30FPS kamera, 3 sene iOS Update farkı, çok daha hızlı SoC, bütün uygulamaları desteklemesi, daha kaliteli retina, 3D touch, kamerada sahne algılama gibi özellikler.
Bu kadar bütçeniz varsa 12 mini ya da SE 2022 bakabilirsiniz. Aynı boyuttalar. Bütçe yoksa ikinci el SE 2020 çok iş görecektir. Benim önerimde budur.

Dostum çok teşekkür ederim değerlendireceğim emeğine sağlık.

Geri
Yukarı