iPhone 5s vs Asus Zenfone 2

GTA V'i telefonda mı oynuyorsunuz efendim. Z3C senin bilgisayarının monitörü kadar mı? Senin bilgisayarının monitörü 4.6'' mi? Gerçekten acıdım(!)
Yaptığınız mukayeseye bakın. Z3C'ın ekranı monitörün kadar olduğu zaman tabii ki de 720p önermeyeceğim.
Bu arada ekranınız büyümediği sürece fotoğrafların ''kötülüğünü'' fark edemezsiniz.
Örnek verdim. Ayrıca fotoğraflarda, arayüzde ve oyunlarda bu ekran farkı gayet de fark eder kardeşim. PPI değerleri de farklı.

İnternete 1080P vs. 720P yazıp bakarsanız arada dağlar kadar fark olduğunu anlarsınız. Asıl siz yanlış yönlendirmeyin. Çektiğiniz 1080P fotoğrafları 720P ekranda görüntüleyecek iseniz o zaman o kalitenin bir anlamı kalmaz.

Oopps. Yine aynı yanlış. Bütün görseller bilgisayar monitörleri için. Veya inanılmaz zoom yapılmış görüntüler. Telefonlarda 720p yerine 1080p'nin yarattığı inanılmaz(!) görsel performans farkını gösteren bir link atmanız gerekiyor. Ekran boyutlarını hesaba katmayı unutmayı. Biri 4.6 biri 5.5 inç.

Oopps. Yine aynı yanlış. Bütün görseller bilgisayar monitörleri için. Veya inanılmaz zoom yapılmış görüntüler. Telefonlarda 720p yerine 1080p'nin yarattığı inanılmaz(!) görsel performans farkını gösteren bir link atmanız gerekiyor. Ekran boyutlarını hesaba katmayı unutmayı. Biri 4.6 biri 5.5 inç.
Bunun için 2 telefona da sahip olmam gerekiyor. Ayrıca mutlaka böyle bir link vardır ama bulmam gerekiyor. Ama bu ikisi arasında büyük bir fark oluşunu değiştirmez. Ayrıca zaten mutlaka telefonda bir fotoğrafa zoom yapma ihtiyacı olacaktır. Sonuçta 4.6 bir ekran. Sizin söylediğiniz şey de doğru. Ekran küçük ancak ekran daha küçük olduğundan kullanıcının zoom yapması gerekebilir. İşte burada o büyük fark ortaya çıkar.

Bu arada daha kabul etmedik ''İkisi arasında büyük bir fark oluşunu'' Siz nasıl bu kadar eminsiniz? Bunu tartışmıyor muyuz? Arkadaş kendi kendine karar vermiş her halde tartışmanın sonucuna. :D Bu arada fotoğraflar bilgisayarda zoom yapılmış fotoğraflar. Zoom yaptığınızda elde ettiğiniz görüntü Büyük çoğunlukla ekran boyutuna bağlıdır.
Bir yanlışa kaç kere düşeceksiniz? Bilgisayar monitörüyle telefon ekranını mukayese etmeyi bırakın artık. Cidden.

Hocam biz tartışır dururuz. Sen en iyisi git bir mağazaya. Vatan Bilgisayar önerimdir. Al iki telefonu da eline. Aynı yeri ikisiyle de çek ve yakınlastır. Eğer inanılmaz bir kalite farkı görüyorsan, ki göremezsin, ZF2 al. Ha yok diyorsan Z3C al. ilk mesajda da zaten kamera ve dayanıklılık istemişsin. ZF2'yi dayanıklılık ve kamera konusunda da Z3C'ın önüne geçirecekse arkadaş, ben zaten bırakırım bu işi.
(Bu arada Z3C'yi manuel moda almayı unutma.)

Yarın sabah daha köklü üyeleri çağıralım isterseniz. Malum gece yarısı.

Öyle yapmam gerek sanırım. Zenfone 2 ye çok olumlu bakıyordum sosyaldeki yorumları okuyunca insan ister istemez soğuyor. Lg G3 gibi sorunlu bir cihazı bile önermişler bu telefon yerine.

Haklısınız biz böyle giderse sabaha kadar tartışacağız. Ben telefon da olsa 720P ve 1080p arasında büyük bir fark olduğuna eminim. Siz burada ekran boyutlarına değiniyorsunuz. Küçük ekranda zoom yapma ihtiyacı doğacağından bu büyük fark ortaya çıkacaktır.

Öyle yapmam gerek sanırım. Zenfone 2 ye çok olumlu bakıyordum sosyaldeki yorumları okuyunca insan ister istemez soğuyor. Lg G3 gibi sorunlu bir cihazı bile önermişler bu telefon yerine.
Aman soğumayın derim. Müthiş bir cihaz.

Bizim tartışmamız bitmez. Siz en iyisi 2 ürünün de incelemesini izleyip bir karara varın.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı