iPhone 5SE vs iPhone 6

Emre Uncu

Kilopat
Makaleler
3
Yer
Ankara
Sizce bu ikiliden hangisini almalıyım ? 5SE performans bakımından baya iyi ve baya bir süre güncelleme alacağını düşünüyorum. Ama ekranı biraz küçük benim için fazla sorun değil. Diğer yandan ise iPhone 6'da kafamın kenarında tam seçemedim. Fikirlerinize açığım. 5SE'yi 64GB olarak alabilirim. iPhone 6'yı 16GB alabilirim ancak.

Her ne kadar iPhone 6 modelinin kasa tasarımını ve boyutunu daha çok beğenmiş olsam da iPhone SE modelinin hem işlemci hem ram bakımından İPhone 6 modelinden daha iyi olmasından dolayı telefonu daha uzun süre kullanmak için iPhone SE'yi tercih ederim. Ekranın küçük olması sizi rahatsız etmiyorsa bence kesinlikle SE modeli tercih edilmeli.

Aslında tamamen size bağlı bir şey. İphone SE, iphone 6'dan daha iyi bir işlemci kullanıyor. Ekranın boyutu daha küçük fakat. Oyun oynamak için büyük bir ekran gerekli zevkimce. Oyun oynayacaksanız İphone 6 öneririm. SE ile zevkli olacağını düşünmüyorum. Çok küçük ekrana sahip.

iPhone SE iPhone 6'dan daha iyi bir cihaz. Kamera, performans, güncellik bakımından daha iyi.

Iphone 5SE olarak geçmiyor yani 5 serisinden değil diye biliyorum sadece Iphone SE.
Aslında ikisi de oluyor bi bakıma. Boyutu iPhone 5S ile aynı olduğundan kimisi iPhone 5SE diyor kimisi iPhone SE. Ama doğrusu iPhone SE'dir.

iPhone SE 1,999TL olarak gözüküyor Apple'de. TR'ye gelince daha da ucuz olur mu sizce ? Bildiğiniz gibi Apple sitelerle bazı sitelerde ciddi anlamda fark olabiliyor.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı