Rehber iPhone 6/6s, 7, 8, SE 2/3 gibi cihazların daha uzun ekran süresi vermesini sağlamak

İşte bende ondan bahsediyorum. İlk 3 ay orijinal bataryadan iyi gibi gözükür. 3-6 ay arası yavaştan düşer 1. yılda bozulur. Uzun süreli bir performans alamazsınız. Orijinal batarya 2-3 yıl rahat dayanabiliyor. Ben şu an iPhone 7 Plus kullanıyorum Deji bataryaya sahibim kendimden biliyorum.
Deji’den örnek verirsek şu an 2210 mAh (Güçlendirilmiş) 434₺, OG batarya ise 2.287₺. Arada 5 kattan fazla fark var. Bunu göz önünde bulundurmak gerekli. Rova, Woyax, Deji gibi markalar F/P olarak iyi iş çıkarıyor.

Deji’den örnek verirsek şu an 2210 mAh (Güçlendirilmiş) 434₺, OG batarya ise 2.287₺. Arada 5 kattan fazla fark var. Bunu göz önünde bulundurmak gerekli. Rova, Woyax, Deji gibi markalar F/P olarak iyi iş çıkarıyor.
Bana batarya önerir misin? Biraz uzun süre günlük kullanım için. Model 6s

Deji'den örnek verirsek şu an 2210 mAh (güçlendirilmiş) 434₺, og batarya ise 2.287₺. Arada 5 kattan fazla fark var. Bunu göz önünde bulundurmak gerekli. Rova, Woyax, Deji gibi markalar F/P olarak iyi iş çıkarıyor.

Zaten o yüzden şu an kullanıyorum ya :D ama halihazırda bir Apple bataryanız varsa takmayın. Bataryanız böyle cidden bozulduğunu belli edince yan sanayi batarya çaredir.

Hiçbir yan sanayi batarya orijinal Apple bataryası kadar performans veremez. Deji iyi bir yan sanayi olabilir ama yine de orijinal bataryanın yerini alamaz.
Bal gibi de verir. Deji bataryalarının çoğu orjinal bataryalara göre daha yüksek mAh değerlerine sahip oluyor. Haliyle batarya daha uzun kullanım sunuyor. Batarya sağlığı tabii ki orjinal bataryaya göre daha hızlı düşebilir ama kullanım açısından yüksek mAh değerleri sebebiye daha uzun kullanım süresi sunar. Zaten artık iPhone 6 gibi cihazlar uzun yıllar kullanılacak durumda değiller. İdare etmelik olarak alınırsa ve Deji batarya takılırsa 1 sene rahat götürür sonra da telefonu değiştirirsin. Orjinal diye yüksek paralar ödemeye gerek yok eski cihazlarda. Yeni cihazlarda durum farklı tabii.

Bal gibi de verir. Deji bataryalarının çoğu orijinal bataryalara göre daha yüksek mAh değerlerine sahip oluyor. Haliyle batarya daha uzun kullanım sunuyor. Batarya sağlığı tabii ki orijinal bataryaya göre daha hızlı düşebilir ama kullanım açısından yüksek mAh değerleri sebebiye daha uzun kullanım süresi sunar. Zaten artık iPhone 6 gibi cihazlar uzun yıllar kullanılacak durumda değiller. İdare etmelik olarak alınırsa ve Deji batarya takılırsa 1 sene rahat götürür sonra da telefonu değiştirirsin. Orijinal diye yüksek paralar ödemeye gerek yok eski cihazlarda. Yeni cihazlarda durum farklı tabii.

Hocam diğer yazılarımı okumadınız sanırım ben muhalif değilim yan sanayi bataryaya ama halihazırda idare etmelik bir Apple bataryanız varsa değiştirmenin saçma olduğunu düşünüyorum sadece bu kadar. Ayrıca artık istesen de iPhone 6 7 gibi tellerin orijinal pilleri Apple tarafından takılmıyor diye biliyorum. En az iPhone 8 desteği var.

Hiçbir yan sanayi batarya orijinal Apple bataryası kadar performans veremez. Deji iyi bir yan sanayi olabilir ama yine de orijinal bataryanın yerini alamaz.
Orijinal alabilecek varsa alır zaten. Alamayacak olanlar için söyledim.
Ayrıca Deji'lerin orijinal Apple bataryalarından daha iyi performans verdiği bilinen bir gerçek. Dislike atmak için, yorum yapmak için konuşma.

DEJI batarya performansı nasıl ? 6s için.
5S e taktırdım geçen. Evde SIM kartsız duruyor, akşamları banka hesaplarıma gir çık yapıyorum. Wi-Fi sürekli açık. 3-4 gündür bataryadan çalışıyor ve şarjı an itibariyle %65.

Orijinal bataryası 1560 mAh, içindeki DEJI 2010 mAh. Gayet de memnunum.

Redmi Note 8 cihazıma da taktırdım. Sürekli elimde olduğu için, 7-8 saat rahat götürüyor.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı