iPhone 6 %88 pil sağlığı nasıl?

Electrix

Hectopat
Daha fazla  
12.4.8 dışındaki sürümlerin imzası kapanmış.

Eki Görüntüle 644431

Batarya sağlığı iyise performansı kısıtlamaz. Kısıtlama öneriliyorsa da pil bölümünde uyarı çıkar. İsteğe göre frekans düşürtürsünüz ya da hiç elletmezsiniz.
Sürüm yükseltince telefon yavaşlamaz. Yeni sürüm daha ağır olursa belki cihazınız yetersiz kalabilir. Bu çok ileriye giderse de o güncellemeyi cihazınıza vermezler.

Apple’ın tek yaptığı batarya sağlığınız düşerse telefonun performansını kısmaktı ama bu artık kapatabiliyor. Buradaki amaç ise telefonun dengesiz olmasını ve kapanmasını engellemek.
Pil sağlığı %88, telefonun performansını kısmalı mıyım? Kısmalıysam nasıl kısarım? Ben kısmak istemiyorum, zaten donmalar yaşayabiliyorum.

Günlük kullanımda sorun olmaz bence. Oyun oynamak, video düzenlemek gibi işlemler yüksek güç gerektiriyor. O anda yeterli gücü bataryadan alamazsa kapanabilir. Şimdilik onun için korkmanıza da gerek yok gibi duruyor. Sağlığı çok kötü değil. Hiç olmadı 100-150 liraya falan bataryayı yenilersiniz, canavar gibi olur tekrar.

Günlük kullanımda sorun olmaz bence. Oyun oynamak, video düzenlemek gibi işlemler yüksek güç gerektiriyor. O anda yeterli gücü bataryadan alamazsa kapanabilir. Şimdilik onun için korkmanıza da gerek yok gibi duruyor. Sağlığı çok kötü değil. Hiç olmadı 100-150 liraya falan bataryayı yenilersiniz, canavar gibi olur tekrar.
Siz kısamazsınız. Telefonunuz aniden kapanırsa kendi otomatik olur veya pil sağlığı %80’in altına inerse. Yine de isteğe bağlı bu kapanabiliyor.

%88 sağlık endişe edilecek bir şey değil. %80 ve altı sorun.
Zaten PC’m var, oyunları orada oynuyorum. Annem Facebook’a falan bakıyor, ben de yatarken YouTube’dan video falan izliyorum, o kadar.

Hiç olmadı 100-150 liraya falan bataryayı yenilersiniz, canavar gibi olur tekrar.
Unutmadan bunu bilgisiz birine yaptırırsanız Touch ID çalışmaz. Çoğu kişi dikkat etmiyor ve sonra kendinizi Apple Store’da buluyorsunuz. Resmi servisi bu konuda en yeteneklisi. Aradaki farka değiyor.

Unutmadan bunu bilgisiz birine yaptırırsanız Touch ID çalışmaz. Çoğu kişi dikkat etmiyor ve sonra kendinizi Apple Store’da buluyorsunuz. Resmi servisi bu konuda en yeteneklisi. Aradaki farka değiyor.
Gerek var mı? Ben telefonu kullanmıyorum bile annemin telefonu. Oyun falan oynanmıyor, uygulama vb. yüklenmiyor. Bi’ Facebook, bir YouTube.

Katılıyorum. Ben kendim değiştirmiştim. iPhone 6 kolay yine bir nebze. iPhone 5, 5S ve 2016 SE'nin işleminde çok dikkatli olmak gerekiyor. Onlarda Touch ID şeridi tam tuzak gibi duruyor. :D

Geri
Yukarı