iPhone 6 Cam Değişimi

Elwess

Hectopat
Yer
İstanbul/4.Levent
Daha fazla  
Son günlerde nedense üstümde bir şanssızlık var. Perşembe günü 200 TL kaybettim. Cuma günü SSD'im bozuldu ona uğraştım. Dün şarj aletim bozuldu ve bugün ise iPhone 6 telefonum yere düştü ve kırılmaz camı olmasına rağmen camı çatladı.
Telefonumun şu an dokunmatiğinde bir sorun yok. Sadece camı kırıldı. Camı değiştirmeye kalksam ne kadara mâl olur?
Orijinal cam ile çakma cam arasında büyük bir kullanım farkı olur mu? Telefonumu 1-2 sene daha kullanmayı düşünüyorum. Benim için değer kaybetmesinin fazla önemi yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
Son günlerde nedense üstümde bir şanssızlık var. Perşembe günü 200 TL kaybettim. Cuma günü SSD'im bozuldu ona uğraştım. Dün şarj aletim bozuldu ve bugün ise İPhone 6 telefonum yere düştü ve kırılmaz camı olmasına rağmen camı çatladı.
Telefonumun şuan dokunmatiğinde bir sorun yok. Sadece camı kırıldı. Camı değiştirmeye kalksam ne kadara mâl olur?
Orijinal cam ile çakma cam arasında büyük bir kullanım farkı olur mu? Telefonumu 1-2 sene daha kullanmayı düşünüyorum. Benim için değer kaybetmesinin fazla önemi yok.
Orjinal ekranı apple servisi tarafından değiştirilirse 1139 TL orjinal ekran alıp kendin veya x bir firmaya verip değiştirirsen 500 TL civarında tutacaktır. Fakat yan sanayi 200 TL halledebilirsin. Yan sanayi ekranlarda dokunmatikte sorunlar ve siyah ekran sorunları olabiliyor. Eğer kullanıma engel bir durum yoksa değiştirmene gerek yok gittiği yere kadar kullan en son çare değiştirirsin. Birde şöyle bir durum var ekran 2 parçadan oluşmaktadır. Lcd ve dokunmatik camdan (panelden) eğer lcd zarar görmediyse şanslısın sadece dokunmatik camı değiştirerek sorunu ucuza halledebilirsin.

Yan sanayi ürün asla tavsiye etmem bir kez orijinal ekran kırmam sonucu 6 7 kez ekran değiştirdim telefon parasının 2 katı ekrana para verdim en sonunda telefon tamamen ölünce bisikletle üzerinden geçip son kez yan sanayi ekranı kırıp nefretimi sergiledim :D

Orjinal ekranı apple servisi tarafından değiştirilirse 1139 TL orjinal ekran alıp kendin veya x bir firmaya verip değiştirirsen 500 TL civarında tutacaktır. Fakat yan sanayi 200 TL halledebilirsin. Yan sanayi ekranlarda dokunmatikte sorunlar ve siyah ekran sorunları olabiliyor. Eğer kullanıma engel bir durum yoksa değiştirmene gerek yok gittiği yere kadar kullan en son çare değiştirirsin. Birde şöyle bir durum var ekran 2 parçadan oluşmaktadır. Lcd ve dokunmatik camdan (panelden) eğer lcd zarar görmediyse şanslısın sadece dokunmatik camı değiştirerek sorunu ucuza halledebilirsin.
WhatsApp Image 2019-04-14 at 19.22.46.jpeg

Durum bu. Neresi zarar görmüştür sizce ben pek anlamam bu telefon işlerinden.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı