iPhone 6 cızırtılı ses yapıyor

Hoparlör'den geliyorsa:
Telefonun arka kasasından 1-2 tane tık tık diye dokun geçmesi lazım.

Ahize'den geliyorsa:
Diş fırçasına kolonya damlat çok az ıslak olsun onunla ahizeye sürt sadece sürt bastırma değmesi yeter. Sonra telefonu ahize yerde olacak şekilde 5dk bırak arka tarafı üstte olacak ardından iğne veya kuru diş fırçası yardımıyla ahizedeki pislikleri çıkart.

Eğer ikiside ikisi için yaptın ve işe yaramadıysa:
Sağ taraftaki güç butonu + home butonu'na basılı tut telefon kapanıp elma logosu gelince elini çek ve tekrar test et.

Hoparlör'den geliyorsa:
Telefonun arka kasasından 1-2 tane tık tık diye dokun geçmesi lazım.

Ahize'den geliyorsa:
Diş fırçasına kolonya damlat çok az ıslak olsun onunla ahizeye sürt sadece sürt bastırma değmesi yeter. Sonra telefonu ahize yerde olacak şekilde 5dk bırak arka tarafı üstte olacak ardından iğne veya kuru diş fırçası yardımıyla ahizedeki pislikleri çıkart.

Eğer ikiside ikisi için yaptın ve işe yaramadıysa:
Sağ taraftaki güç butonu + home butonu'na basılı tut telefon kapanıp elma logosu gelince elini çek ve tekrar test et.
Teşekkür ederim hallettim sağolun

Cihazın sıvı teması var mı? Eğer yoksa çıkışı birazcık alkol ile temizlemeye çalış. Yinede olmuyorsa iPhone 6 modelini çok bilmiyorum ama altında ikişer adet vida olması lazım o vidaları sök sonra yavaşça ekranı bir şey yardımıyla kendine doğru çek ekran çıktığı zaman ekrana bağlı soketleri zarar vermeden çıkart sonra bataryadan ana karta giden soketleri sök sonra telefonun içini dışını alkol yardımıyla temizle ve sorun var mı kontrol et. Batarya soketlerini yerine tak ekrana giden soketleri yerine tak ve özel yapıştırıcıyla yapıştır vidaları yerine tak ve cihazı aç yine sorun devam ederse teknik destek almanda fayda var.

daha yeni fark ettim sorun düzelmiş :)

Geri
Yukarı