iPhone 6 mı almalı, iPhone SE mi ?

mehmetcoban

Kilopat
Yer
Adana
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Çok kararsız kaldım arkadaşlar. Uzun süre kullanacağım bir telefon olsun istiyorum ama bütçe sıkıntım var. iPhone SE ye param yetiyor ama iPhone 6 için biraz zorlamam lazım. Sizce bütçemi zorlamadan iPhone SE mi alsam yoksa zorlayıp iPhone 6 mı ?

İphone 6 ile SE yi karşılaştırırsak batarya ve ekran boyutu olarak 6 ön plana çıkar ama bu çok büyük bir fark değil 0.5 adım önde olur. Batarya yetmez bana derseniz 50 - 60 TL ye 10.000MAh powerbank alırsınız işinizi çözersiniz.

İphone SE 3DTouch'dan tut İphone 6s de olan tüm özellikler neredeyse mevcut. Sadece FaceTime kamerası İphone 5s ile aynı birde tasarım olarak 5S. İphone SE almanı öneriyorum özellik ve hız olarakta ön planda. A9 işlemci ve M9 algılayıcı kullanıyor. İphone 6S deki gibi.

Birde İphone 6 çabuk yamuluyor ve hasar görüyor. İphone 6s ve SE modelleri daha dayanıklı. Youtube de İphone 6 yamulma testlerini izleyebilirsin.

İPHONE SE İNCELEME en sevdiğim ineleme videosu budur.

Umuyorum ki yakın zamanda 6s 16GB modelleri 2500TL'ye düşecek. Biraz daha dişinizi sıkıp 1 ay bekleyin derim. Bekleyemem derseniz SE almanızı öneririm. 3 aydır bende SE kullanıyorum hiçbir sıkıntı yaşamadım ama 6 dan eksileri nedir derseniz öncelikle ekran küçük ama bir süre sonra alışıyorsunuz, dayanıklılık konusunda SE kasa olarak biraz daha sağlam olabilir ama 6'nın ekranı daha sağlam. Kısacası SE alıp yanında da otterbox tarzı bir kılıf ve tempered ekran koruyucu alırsanız en az 4 yıl kullanırsınız.

Ekran için 6 performans için ise SE almalısınız.

Arkadaş o kadar çok inceleme izlemiş ama SE'de 3D Touch var diyor... 6S ve SE arasında parmak izi sensörü nesil farkı var, insanları yanlış bilgilendirmeyi bırak artık !

İphone 6 ile SE yi karşılaştırırsak batarya ve ekran boyutu olarak 6 ön plana çıkar ama bu çok büyük bir fark değil 0.5 adım önde olur. Batarya yetmez bana derseniz 50 - 60 TL ye 10.000MAh powerbank alırsınız işinizi çözersiniz.

İphone SE 3DTouch'dan tut İphone 6s de olan tüm özellikler neredeyse mevcut. Sadece FaceTime kamerası İphone 5s ile aynı birde tasarım olarak 5S. İphone SE almanı öneriyorum özellik ve hız olarakta ön planda. A9 işlemci ve M9 algılayıcı kullanıyor. İphone 6S deki gibi.

Birde İphone 6 çabuk yamuluyor ve hasar görüyor. İphone 6s ve SE modelleri daha dayanıklı. Youtube de İphone 6 yamulma testlerini izleyebilirsin.

İPHONE SE İNCELEME en sevdiğim ineleme videosu budur.
telefon yamuluyormu kardeşim yalan bunlar 6 plus kullanıyorum 2 senedir kar gördü yağmur gördü yaz sıcağı gördü üstüne dar pantolon giyiyorum yamulduğunu görmedim o appleı kötülemek amacıyla yapılan bir videodur.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı