iPhone 6 Pil Sorunu

ZentaX

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Arkadaşlar elimdeki telefonu 27 aydır kullanıyorum. Nisan ayında Apple Store’da pil değişti. Şu an güncel seviye %99 fakat telefonda 10 dakika Instagram’da gezeyim %10 şarj gidiyor. İnternette kalibre etme yöntemleri gördüm ancak işe yaramadı. Ne yapabilirim?

Servis en sağlıklı çözüm bence telefonda başka bir sıkıntı olabilir belki, ya da virüs benzeri bir şey olabilir.

Ben planlı eskitme olduğunu düşünüyorum. Ben de Iphone 6 kullanıcısıyım 2 sene boyunca hiç sorunsuz kullandım ancak 1-2 gün içinde pil ömrü yarı yarına inecek şekilde değişti. 1 günde ne olabilir bu telefona? Eskiden %20'den her şeyi kısıp 1 saat daha kullanırdım şimdi 15 dakika belki gidiyor.

Bitmediyse garantiye gönderin bir baksınlar belki de bir şey vardır.

Ben planlı eskitme olduğunu düşünüyorum. Ben de Iphone 6 kullanıcısıyım 2 sene boyunca hiç sorunsuz kullandım ancak 1-2 gün içinde pil ömrü yarı yarına inecek şekilde değişti. 1 günde ne olabilir bu telefona? Eskiden %20'den her şeyi kısıp 1 saat daha kullanırdım şimdi 15 dakika belki gidiyor.
Keza benim de 3 ayda cihazın orjinal pili 97'den 61'e düştü.

Bitmediyse garantiye gönderin bir baksınlar belki de bir şey vardır.
Bence garanti ile hiç uğraşma zaten büyük ihtimalle bitmiştir. Ama bir telefoncuya götürmeni tavsiye ederim.

Ben de iphone 6 kullanıyorum ve bataryası cidden çok sıkıntılı bir telefon. Peki teknik servise veya bir telefoncuya sordun mu hiç ?

Bataryası yeni değişti yaklaşık 5 ay oldu o yüzden kimseye sormadım.
2014 yılında çıkmış bir telefon. 1 GB RAM var ve işlemcisi 6S'e göre kötü. Bataryası zaten kötü. 7 bile yetmiyor bana. Telefonu değiştirme zamanınız gelmiş artık. Güncelleme de almıyor artık. Bence normal değerler.

iPhone 7 Plus 32GB modeli bile en ucuz 4000 TL. Fiyatlar düşmeden almam mümkün değil Android bir cihaza geçiş yapmak istemiyorum.

Arkadaşlar elimdeki telefonu 27 aydır kullanıyorum. Nisan ayında Apple Store’da pil değişti. Şu an güncel seviye %99 fakat telefonda 10 dakika Instagram’da gezeyim %10 şarj gidiyor. İnternette kalibre etme yöntemleri gördüm ancak işe yaramadı. Ne yapabilirim?
Güç tasarrufuna al. İmkanım yeni telefon almaya yetmez diyorsan eğer 100 TL civarında tanıdığın bir telefoncuda bataryasını değiştir.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı