İphone 6 Plus Kamera Donma Sorunu

Vito Ferro

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba, 1 hafta önce vatanbilgisayar'dan 16gb iphone 6 plus aldım. Bir süredir nadir bir şekilde kamerayı açtığımda fotoğraftan videoya ya da başka bir moda geçiş yaptığımda kamera geçiş yapmıyor ve donuyor. Bunu her zaman yapmıyor fakat nadir olarak yaşıyorum. Bu sorunu yaşayan var mıdır acaba? Yardımcı olursanız sevinirim.
İos versiyonu: 8.1.2

Forumda biraz önce bir arkadaş daha aynı konuyla ilgili teşhiste bulunmuş. 60 kare video çekimine ayarlı onunki de benimki de, yani şimdi hemen garantiye verip bir süre onunla uğraşmak yerine belki bir iki güncelleme daha bekleyebilirim diye düşünüyorum. En azından yazılımsal bir şey ise boşuna vesvese yapmış olurum :)

Merhaba,
Bende 5 gün önce iphone 6 plus 64gb aldım. bendede aynı sorun var. kamera modları arasında geçiş yaparken donup kalıyor. kamera uygulamasını kapatıp tekrar açtığımda bu kez siyah bi ekran geliyor kamera görüntüsü yerine. tekrar kapatıp açınca düzeliyor.
bazende donduktan sonra 5-10 sn bekleyince düzeliyor.

bunu sebebi donanımsalmıdır yoksa yazılımlamı ilgilidir bilmiyorum. farklı kamera programlarında bu sorunu yaşamıyorum.

garantiye yollayınca bir ay bekleme ihtimali var. bu süredede başka bi telefon alıp masraf yapmak istemiyorum. ne yapacağımı bilemedim

Arkadaşlar bende 6 plus 64 gb kullanıcısıyım 4 aydır. Kamera modları arasında geçiş sırasında bende de donma oluyor. Özellikle video çekim modunu 60 fps ye ayarladığımda. Sorunun yazılımla düzelebileceğini düşünüyorum. Güncellemeleri yapmaya devam et. Ayrıca video çekimi sırasında karanlık bölgelerde küçük dalgalanmalar oluyor. Bu sorun için genius bar randevusu alıp yetkililerle görüştüm. Bunun bir sorun olmadığını ve bütün iphone 6 ve 6+ larda olduğunu söylediler ve telefonumu restore ettiler. Değişen bir şey olmadı. İphone 6 kullanan arkadaşlarımın telefonlarını inceledim onlarda da var bu. Ama bu sorunun kullanılan ortam aydınlatmasıyla da ilgili olabilir.

Başka arkadaşlarda da aynı sorun olduğuna göre size özel bir sorun değil. Yazılımsal bir sorundur. Ve güncelleme ile düzeltilir. Apple'a bildirmenizi öneririm.

En azından içim rahatladı. Evet özellikle 60fps moduna alındığında yaşıyordum. Kapattım onu yaşamamaya başladım düzeldi. Ama tabiki varsa neden kapalı olsun :) En azından sorun donanımsal değil yazılımsal olması bir nebze içimi rahatlattı :)

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı