iPhone 6 Şarj Kablosu/Soketi Sorunu

ZentaX

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Arkadaşlar iPhone 6 kullanıcısıyım.

Telefonu şarja taktığımda kablonun ucunu oynatmam gerekiyor ki şarj olsun. Elimde tutarak şarj edemiyorum bir oluyor bir olmuyor.

Kablo orjinal yine başka kabloyla da denedim yine aynı şekilde sonuç aldım.
Acaba soket mi bozuldu?

Garanti kapsamında onarım yaparlar mı?
Sonuçta soketi zorlamadım bir şey yapmadım kullana kullana böyle oldu.

Son düzenleyen: Moderatör:

Telefonu şarja taktığımda kablonun ucunu oynatmam gerekiyor ki şarj olsun. Elimde tutarak şarj edemiyorum bir oluyor bir olmuyor.

Acaba soket mi bozuldu?

Benim iPad’imde de aynı sorun vardı çok sıkıntılı bir durumdu garantiye gönderdiğimde yeni cihaz verdiler.

Acaba soket mi bozuldu?

Soket bozulmuşta olabilir içi tozlanmışta olabilir eğerdi bozulduysa garantiye gönder garantiliyse yeni cihazla değişebilirler veya tamir edip verirler.

Merhabalar,
Şarj soket girişinde kalıntı olup olmadığını kontrol eder misiniz?

Baktım herhangi bir sıkıntı yok girişte
Benim iPad’imde de aynı sorun vardı çok sıkıntılı bir durumdu garantiye gönderdiğimde yeni cihaz verdiler.

Apple Destek ile konuşurken görevli cihazda çizik var mı diye sordu.
Değişim olabileceği için mi sormuştur?
Ve Troy mağazalarına gitsem yetkili servis hizmeti veriyorlar sanırım yardımcı olurlar mı?

Son düzenleme:
Baktım herhangi bir sıkıntı yok girişte

Apple Destek ile konuşurken görevli cihazda çizik var mı diye sordu.
Değişim olabileceği için mi sormuştur?
Ve Troy mağazalarına gitsem yetkili servis hizmeti veriyorlar sanırım yardımcı olurlar mı?

Ben apple ile konuştuğumda durumu anlattım direk ne olduğunu bana garantiye göndermemi söylediler, çizik vs gibi şeyler sormamışlardı.

Merhabalar,
Teknik destek hattında ki çalışanlar cihazın fiziksel durumunu anlamak adına bu tarz sorular sorabiliyorlar. Cihazınızı yetkili servise götürdüğünüz takdirde şarj soket girişi mikro inceleme yöntemi ile incelenecek ve şarj soket pinlerin de kullanıcı kaynaklı hasar olup olmadığı kontrol edilecektir. Kullanıcıdan kaynaklı sorun tespit edilmezse raporlama yapılıp Apple onarım merkezine gönderilecek ve yapılacak olan onarım yada değişim işlemlerine burada devam edilecektir. Bu arada cihazınızı Troy mağazalarına götürebilirsiniz. Teknik destek hizmeti veriyorlar.

Ayni hatayi 3-4 sene once cihazimda bende yasadim ve telefonumda sikinti var zannettim cunku sarj etmek bi iskence haline gelmisti surekli temassizlik falan sinir bozucuydu. Neyse sonra soketin icine baktigimda simsiyah pislikler, tozlar vardi. Bi bakmanizi tavsiye ederim eger beyaz tabani goremiyorsaniz muhtemelen kalinca bi toz tabakasi olabilir. Var ise kürdani ince kirarak temizleyebilirsiniz. Yillardir bu sekilde temizliyorum hic sikinti olmadi ama temizlerken kibar olmaya ozen gosteriniz[emoji4]

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı