iPhone 6 ses gelmiyor

Todo Tranquis

Centipat
Normal bir şekilde telefonu kullanıyordum ve hiç problemi yoktu. Sabah uyandığımda telefonun hoparlöründen ses gelmediğini fark ettim. Birisi aradığında hoparlörden ringtone sesi geliyor ama herhangi bir video açtığımda falan ses yok. Aramayı cevapladığımda ahizeden yine ses gelmiyor. Anlamadım bir türlü, çözümünü bilen var mı?

On saniye boyunca Home ve güç tuşuna basılı tutarak telefonu yeniden başlatmanız ardından cihazın sessizde olmadığına emin olarak tekrar test edebilir misiniz?

Telefonu yeniden başlattım ama sorun düzelmedi. Belirtmeyi unutmuşum fakat uygulamaları bırakarak telefonun bütün ayarlarını sıfırladım yine de olmadı. Sessizde de değil. @The Butcher of Blaviken
Garip, normal şartlarda arandığınız zaman telefondan ses geliyorsa sorun yazılımsal olsa gerek. iTunes üzerinden telefonu tamamen sıfırlamak çözüm olur mu bilemiyorum ama elinizden başka seçenek kalmadıysa deneyebilirsiniz.

@The Butcher of Blaviken ahizeden ses gelmiyor telefonla konuşurken. Hoparlöre almam gerekiyor. Ama bir gariplik daha var ki, instagram ve youtube girdiğimde de hoparlörden ses gelmiyor.
Biraz komplike bir sıkıntı demek ki, ne kadar lüzumsuz da görünse iTunes üzerinden sıfırlayıp kurulum yapmak yazılımsal bir sorun olduğu ihtimalini ortadan kaldırabilir. Durduk yere de ahize ve hoparlör bozulmaz diye düşünüyorum. O yüzden sıfırlamak denemeye değer.

Geri
Yukarı