iPhone 6 tamir etmeye değer mi?

BigSmoke

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Selamlar, telefonumu cumartesi günü denize düşürdüm fakat kıyıdaydı derine değil. 3 saniye kadar suda kaldı hemen kuruttum, 15 dakika kadar çalıştı sonrasında tamamen kapandı. Şimdi ortalama 300 lira fiyat söylüyorlar.

Sizce ben bu durumda ne yapmalıyım? En az iPhone 6 olmak şartıyla ikinci el değeri nedir, yani 300 lira masraf yapmama değer mi sizce? Duruma göre tamir ettireceğim ya da ikinci el yeni bir iPhone alacağım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Telefonda başka bir sorun yoksa ve ikinci el riskine girmek istemezsen yaptır kullan. Model eskimiş olsa da sonuçta hala güzel bir fiyatı var. Bence değer yaptırmaya.

Selamlar, telefonumu cumartesi günü denize düşürdüm fakat kıyıdaydı derine değil. 3 saniye kadar suda kaldı hemen kuruttum, 15 dakika kadar çalıştı sonrasında tamamen kapandı. Şimdi ortalama 300 lira fiyat söylüyorlar.

Sizce ben bu durumda ne yapmalıyım? En az iPhone 6 olmak şartıyla ikinci el değeri nedir, yani 300 lira masraf yapmama değer mi sizce? Duruma göre tamir ettireceğim ya da ikinci el yeni bir iPhone alacağım.
Mahalle telefoncularında yaptırıcaksan problem olabilir söyliyim. Anakart bozuldu bahanesiyle alıyorlar her nedense telefon ogünden sonra hep arıza vermeye başlıyor (genelleme yaptım hepsi için söylenemez tabiiki. İşinin ehli olan telefoncu abilerimizde var). Apple onaylı servislere bir göster fiyat farkı yakınsa 300 tlye değer bence.

İkinci el fiyatları 800-1200 lira civarında dolanıyormuş şimdi öğrendim. Sanırsam yaptırmak daha mantıklı olacak.

İkinci el fiyatları 800-1200 lira civarında dolanıyormuş şimdi öğrendim. Sanırsam yaptırmak daha mantıklı olacak.
Yaptırsanız eskisi gibi sıkıntısız kullanabilir misiniz aşikar. Güvenmekle olmuyor bu işler, işin ehli olduğuna emin olduğunuz kişilere yaptırın. Şahsen GSM İletişim öneririm, 5S cihazımı 4 kere tamir ettirdim farklı yerlerinden sıkıntı yaşamadım.

Yaptırmaktan vazgeçtim arkadaşlar. Birçok yere gösterdim ve kimse sıkıntısız çalışacağının garantisini veremedi. Şimdi Iphone 7 almayı düşünüyorum.

Bütçem maksimum 3 bin lira civarı olacak, 100 yukarı 100 aşağı. Iphone 7 düşünmemin tek sebebi bütçem dahilindeki tek Iphone olması. Android sevmiyorum ve kullanamıyorum. Iphone takıntılı veya "abi ayfon yaa" türünde bir insan değilim fakat uzun süreli bir alışkanlığım ve halihazırda eski telefon yedeklemem Itunes üzerinden bilgisayarımda olduğu için bir nevi Iphone almak zorundayım da zaten çünkü bu yedekleme oldukça önemli.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı