iPhone 6 ve iPhone 6 Plus

1 GB RAM yeterli mi? Biraz RAM'i arttırsalardı daha hoş olurdu. Bir de aşırı pahalı Türkiye fiyatı...Onun dışında ben beğendim.

Telefon sadece RAM'e bakılarak alınmaz. iOS'ta 1 GB RAM yeterli geliyor ve her oyunu sorunsuz oynatıyorsa Android'e bakmak gerekir neden 1 GB RAM yetmiyor diye.

Telefon sadece RAM'e bakılarak alınmaz. iOS'ta 1 GB RAM yeterli geliyor ve her oyunu sorunsuz oynatıyorsa Android'e bakmak gerekir neden 1 GB RAM yetmiyor diye.
Bana biraz maliyetten kaçmışlar gibi geldi. [emoji1]
iOS'u ve Apple ürünlerini severim. Ancak aylarca çalışıp bütün parayı bu ürünlere yatırmak akıl kârı değil. Ülkemizde resmen sömürülüyoruz...

Fakat akıcılığının 5s'e göre daha az olduğunu bazı büyük oyunlardaki tam ekran sorunu yaşandığını ve Safir ekran kullanılmamasından ayrıca cam kalitesinin iPhone 5s'e göre sağlamlığı biraz daha az gibi geldi.
Bu kadar kanıya bir anda nasıl eriştiniz merak ettim. Beygir gücü daha yüksek olan bir aracın nasıl daha olması gerekirse donanımı daha iyi olan 6 ve 6 Plus'un da daha akıcı olması gerekir. Tabii bu yorumu iOS 8 üzerinden yapıyorum. Ürünün kalitesini de test ederek anlarsınız, Apple'ın tekrar piyasaya uygun telefon sunmasından sonra kötü malzeme kullanacağını düşünmüyorum.

İphone 6 Plus, İphone 6 ya göre daha da kötü olduğunu söyledi. Pek farkı olmadığını söyledi.
Hem daha da kötü oluyor hem de pek farkı olmuyor. Nasıl oluyormuş bu durum? Hiçbir teknik bilgi, kişisel yorum sunmadan bu kadar kanıya nereden varabilmiş ya da siz nereden varabildiniz?

Şua na kadar yapılmış en iyi iPhone mu diye sorarsanız cevabım hayır derdim.
Telefonlar çıktığı zamandaki teknolojik gelişim, sunduğu yeni özelliklere göre kıyaslanır. Bu sebeple yeni bir şeyler sunma konusunda en iyi iPhone olmayabilir fakat günümüzde kıyaslandığında en iyi iPhone denebilir.

Hiç almayın derim. AppleStore'da çalışan bir tanıdık pek tutmaz dedi.
Bu kadar kanıya nasıl varabildiniz çok merak ediyorum. Ortaya o kadar büyük bir iddia atıp çelişkili ve basit kelimelerle iddianızı açıkladınız. 5S 24 saatte 2 milyon sipariş almışken 6 ve 6 Plus 4 milyon sipariş aldı.

Bana biraz maliyetten kaçmışlar gibi geldi. [emoji1]
iOS'u ve Apple ürünlerini severim. Ancak aylarca çalışıp bütün parayı bu ürünlere yatırmak akıl kârı değil. Ülkemizde resmen sömürülüyoruz...

Apple günümüz ihtiyaçlarına göre telefon sundu. RAM'in maliyeti çok yüksek değil ki Apple yeterli gördüğü için RAM'i düşük tuttu. iOS'taki RAM miktarı ile Android'dekini kıyaslayamazsınız. Yani ikisi arasında tercih yaparken RAM miktarını ön plana alamazsınız. Android kullanıcısı olarak 1 GB RAM'le sıkıntı yaşıyorum. iOS yaşamıyor. :)

Aklıma şu meşhur söz geldi.
"640 KB herkes için yeterli olacaktır." Bill gates
Apple ürünlerini de kullanıyorum. Android de ancak bir şeyi körü körüne savunmak fanboyluktan başka bir şey değil.

Tim Cook yakında çıkıp 1 GB RAM herkes için yeterli olacaktır demez umarım. [emoji2]

Hocam şimdi biz Apple Store'da çalışan kuzenimle konuştum. Onda iPhone 5s var. iPhone 6'ya ulaşmış. Arkadaşların dediği gibi büyük ekranda keyif verir doğrudur. Kamerası iOS 8 filan güzel olmuş. Fakat akıcılığının 5s'e göre daha az olduğunu bazı büyük oyunlardaki tam ekran sorunu yaşandığını ve Safir ekran kullanılmamasından ayrıca cam kalitesinin iPhone 5s'e göre sağlamlığı biraz daha az gibi geldi. Fiyatı 2300 TL civarı olacağını söyledi. İphone 6 Plus, İphone 6 ya göre daha da kötü olduğunu söyledi. Pek farkı olmadığını söyledi. Ama almak isteyen varsa alabilir ona bir şey diyemem. Şua na kadar yapılmış en iyi iPhone mu diye sorarsanız cevabım hayır derdim.

Şuanda telefonda oyun olarak optimazyon sorunu var, çünkü daha oyun yapımcıları iPhone 6 için ekran çözünürlülüğünü ayarlamadı, daha ios8'e bile tam hazır değil oyunlar...

Aklıma şu meşhur söz geldi.
"640 KB herkes için yeterli olacaktır." Bill gates
Apple ürünlerini de kullanıyorum. Android de ancak bir şeyi körü körüne savunmak fanboyluktan başka bir şey değil.

Tim Cook yakında çıkıp 1 GB RAM herkes için yeterli olacaktır demez umarım. [emoji2]

640 KB o günün ihtiyaçları için yeterli olup da şu an yeterli değilse iOS'ta da 1 GB şu an yeterli. iOS tarafında yüzlerce telefon olmadığı için donanımlar ve telefon daha iyi optimize ediliyor. Bu sayede daha az beygir gücü ile de işin üstesinden gelinebiliyor. Samsung'un ifadesini hatırladıkça gıcık da oluyorum bu duruma. 1 GB RAM 4.4 sürümü için yeterli olmayabilir deyip güncelleme vermediler. Diğer tarafta Amiral Gemisi üründe 1 GB RAM yeterli geliyor. :) Tabii Apple'ın en kötü tarafı fiyatlarının pahalı olması. Ben bir telefona bırak 3000 TL, 1500 TL vermem. :)

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı