iPhone 6 WhatsApp mesaj yedekleme

berffynr

Decapat
Merhabalar herkese, benim 16 GB iPhone 6 telefonum var. Telefon beni o kadar boğmaya başladı ki artık sıfırlamam gerektiğini düsünüyorum. Yer olmadığı için sistem sürümü çok eskide kaldı hala güncelleyemedim. 12 GB sistem adı altında telefon kendi hafıza kaplıyor, durduk yere hafıza dolu deyip uygulamalardan vs atıyor. Trendyol, YouTube ve WhatsApp dısında uygulama kullanamıyorum resmen. Sıfırlamak istiyorum o yüzden ama bir problemim var. WhatsApp da kaybolmasını istemedim bir sürü mesajım var, yıldızlı mesajlarım ve arkadaslarımla olan 3-4 yıllık mesajlarım. Bunları nasıl kaybetmeden telefonumu sıfırlayabilirim acaba yardımcı olabilir misiniz? Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Buluta yedeklemelisin, internetin ne kadar iyidir bilmiyorum ama başka çaren maalesef yok. Google Drive'a yedekleyebilirsin mesajlarını, ben de telefonumu sıfırlarken aynı sorunları yaşamıştım.

Bulut dediginiz yer icloud mu acaba?
iCloud da bir bulut servisidir, ancak 5GB yer verdikleri için yedeklemen imkansız olacaktır. Ben sohbetlerimi bir şekilde yedekleyebilmiştim, sanırım artık sadece iCloud üzerine yedekleniyor. WhatsApp Yardım Merkezi - iCloud’a nasıl yedekleme yapılır Makaleye bakabilirsin, yedekleme yapabilmek için gerekli hafızaya sahip olmalı bulut servisin. 3-4 Yıllık mesajlardan bahsediyorsun medyalar ile birlikte baya bir yer kaplayacaktır diye tahmin ediyorum.
Ayrıca ;
  • Hem iCloud’unuzda hem de iPhone’unuzda yeterli boş alan bulunmalıdır. Telefonunuzda ve iCloud hesabınızda, yedeklemenizin gerçek boyutunun en az 2,05 katı kadar boş alan bulunmalıdır.
Ve eğer medyalar senin için çok önemli değilse görselleri bilgisayara alırsın, sadece sohbeti yedeklersin. Bu da bir seçenek olabilir ve telefonunda ciddi anlamda yer de açılmış olur.

iCloud da bir bulut servisidir, ancak 5GB yer verdikleri için yedeklemen imkansız olacaktır. Ben sohbetlerimi bir şekilde yedekleyebilmiştim, sanırım artık sadece iCloud üzerine yedekleniyor. WhatsApp Yardım Merkezi - iCloud’a nasıl yedekleme yapılır Makaleye bakabilirsin, yedekleme yapabilmek için gerekli hafızaya sahip olmalı bulut servisin. 3-4 Yıllık mesajlardan bahsediyorsun medyalar ile birlikte baya bir yer kaplayacaktır diye tahmin ediyorum.
Ayrıca ;
  • Hem iCloud’unuzda hem de iPhone’unuzda yeterli boş alan bulunmalıdır. Telefonunuzda ve iCloud hesabınızda, yedeklemenizin gerçek boyutunun en az 2,05 katı kadar boş alan bulunmalıdır.
Ve eğer medyalar senin için çok önemli değilse görselleri bilgisayara alırsın, sadece sohbeti yedeklersin. Bu da bir seçenek olabilir ve telefonunda ciddi anlamda yer de açılmış olur.
İcloud u 50Gb a çıkartmak 6 tl gibi bir ücret. Yedekleme işlemi için denemeye değer mi acaba?

İcloud u 50Gb a çıkartmak 6 tl gibi bir ücret. Yedekleme işlemi için denemeye değer mi acaba?
Evet değebilir, internet hızın iyi ise birkaç saatte yükleme yapabilirsin. Ancak bunun için telefonunda da yeteri kadar hafızaya sahip olman gerekiyor, lütfen oradaki yönergeleri dikkatlice oku, dosyalarını veya medyalarını kaybetmeni istemem.

Bende de aynı model var ama çok fazla şey yüklemedim ve hala 3 gb yerim var ? Siz çok şey yüklüyorsunuzda depolomanızı arkaplanda yiyorsunuz.

Telefonu sıfırladıktan sonra WhatsApp'ı yeniden kurduğunuzda yedeklediğiniz sohbetler telefona olduğu gibi yeninden indirilecektir. Sıfırlama sonrası, sistem dosyaları tarafında bir alan kazanımınız olacak ama zamanla eski haline dönecektir.

Telefonun kapasitesi çok az. Tavsiyem, düzenli aralıklarla, fotoğraf, video ve belgelerinizi farklı kaydedin ve WhatsApp'tan silin. Sadece yazışmaları WhatsApp'ta tutmaya çalışın.

Her an ihtiyaç duyulmayan içerikler için bloke edilmiş 3-5 GB hafıza insanı erken yaşlandırır. :)

Geri
Yukarı