iPhone 6'dan iPhone 6S'e Geçmek Mantıklı mı?

iPhone 6'dan bırakın iPhone 6S'e geçmeyi. Ben olsam iPhone 5 veya 5S'ten bile iPhone 6S'e geçmem. iPhone 6 kullanan arkadaşlara tavsiyelerim;
  • Ekranda baskı sensörü/algılayıcısı olacak.
  • A9 çip 3 çekirdekli olabilir.
  • Tasarımda dağlar kadar fark olmayacak. Çünkü 4 ve 4S'e bakın, 5 ve 5S'e bakın, 6 ve 6S'i görün.
5S'te olmayıpta 6'da olan ekstra? Ekran büyüdü, 6S'te de büyümeyecek. O yüzden savurganlığa gerek yok.

iPhone 6'dan bırakın iPhone 6S'e geçmeyi. Ben olsam iPhone 5 veya 5S'ten bile iPhone 6S'e geçmem. iPhone 6 kullanan arkadaşlara tavsiyelerim;
  • Ekranda baskı sensörü/algılayıcısı olacak.
  • A9 çip 3 çekirdekli olabilir.
  • Tasarımda dağlar kadar fark olmayacak. Çünkü 4 ve 4S'e bakın, 5 ve 5S'e bakın, 6 ve 6S'i görün.
5S'te olmayıpta 6'da olan ekstra? Ekran büyüdü, 6S'te de büyümeyecek. O yüzden savurganlığa gerek yok.
Tasarımda yani boyutunda hiç fark beklemiyorum. Tasarım da aynı kalacaktır diye tahmin ediyorum. Çekirdek farkı önemli değil ben memnunum telefondan zaten. Most Wanted oynarken bile arkadaki Uygulamaları kapatmıyor internette yazanlar şehir efsanesi. Tek merak ettiğim force touch yani baskı sensörü Apple Watch'daki gibi. Fiyat farkı 100TL olursa geçerim. Daha fazla vermem.

Fiyat farkının 100 TL olacağını sanmam. iOS'in multitasking'i biraz farklı çalışıyor. Siz uygulamaları arkada attığınız anda uygulama durduruluyor. Bu çekirdek sayısıyla alakalı bir durum değil. Çekirdek sayısının artmasındaki belirtmek istediğim şey NAND diskteki okuma yazma hızlarını ve RAM'deki hızı arttırmak. Çünkü bazen iPhone 6'da olsa arada hızlı işlem yaptığımda biraz beni yavaşlatıyor. Tabii herkes hızlı kullanmıyor ama bence 1 seviye ileri taşınacaktır. İnternette ne yazıyor bilmem fakat, 6'dan 6S'e geçmek zengin işidir bence. Arada dağlar kadar fark olmayacak. Baskı algılama sensörüde pek bir katkı sağlamaz ilk nesilde. Ne iPhone 6S hayat kurtarır, nede iPhone 6 sizi yavaşlatır.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı