iPhone 6S animasyonları yavaş

Vallahi ben de 5 yıllık 16 GB 6S var. Çok hızlı ve son sürüm. Sizin telefon da bir sıkıntı olmalı. Annemin 8Plus'ını kullandığımda fark hissetmiyorum.

Bunu da deneyebilirsiniz son çare.
iPhone RAM temizleme nasıl yapılır?
  1. Adım #1: Cihazın güç düğmesine basılı tutun.
  2. Adım #2: “Kapatmak için kaydır” yazısı gelince güç düğmesine basmayı bırakın.
  3. Adım #3: Ana ekran düğmesine basılı tutun.
  4. Adım #4: Ana ekran açılınca düğmeye basmayı bırakın.
  5. Adım #5: iPhone RAM temizleme işlemi tamamlandı.

Bir yakınımdan 2 gün önce iPhone 6S 32 GB aldım. Bugün fark ettim ki telefon arayüz geçişlerinde, herhangi bir sekmeyi aşağı kaydırırken (Instagram gibi) tam akıcı değil de hafif takılarak geçiyor gibi hissediyorum. Bu cihazda iOS 14.2 yüklü. Daha önce iOS 12 kurulu iPhone 6 kullanıyordum ve hiç böyle bir sorun yoktu, yağ gibi akıyordu. Videoda belli oluyor sanırım.

Sıfırlama işe yarayacağını düşünmüyorum. Cihaz artık eskidi.

Bir yakınımdan 2 gün önce iPhone 6S 32 GB aldım. Bugün fark ettim ki telefon arayüz geçişlerinde, herhangi bir sekmeyi aşağı kaydırırken (Instagram gibi) tam akıcı değil de hafif takılarak geçiyor gibi hissediyorum. Bu cihazda iOS 14.2 yüklü. Daha önce iOS 12 kurulu iPhone 6 kullanıyordum ve hiç böyle bir sorun yoktu, yağ gibi akıyordu. Videoda belli oluyor sanırım.
Bende de son sürüm iOS (14.2) kurulu 6S var ve oyunlar dahil daha yavaşlığını görmedim. Tüm animasyonlar gayet akıcı. Dedikleri gibi telefonu sıfırlamak iyi olabilir.

Yan sanayi bir ekran takılması cihazı böyle yapabilir mi?
Olabilir, bu kadar yavaş geçmemesi lazım normalde. İlk önce sadece ayarlarını sıfırlamayı dene yine olmazsa DFU moda alıp yeniden kur.

Ama bana kalırsa sorunun ekran kaynaklı ilk bir telefoncuya baktır. Sıfırlama şimdilik.

Yan sanayi bir ekran takılması cihazı böyle yapabilir mi?
Mümkündür. Yan sanayi ve kalitesiz ekranlarla telefon şarja takıldığında dokunmatiğin kendi kendine bastığını bile gördüm. Ben de iPhone 6S iOS 14.1 sürümü ile kullanıyorum hiç böyle bir sorun yok. Hatta 2 aydır Jailbreak'de var telefonda. Üstüne üstlük uygulama ve oyun açılışları iOS 13'e göre hızlandı. iOS 14, iPhone SE hariç her cihazda başarılı. Cihaz eskidi normaldir gibi bir cümleyi daha cihazı bile kullanmıyorken ezbere yazmak kolay. Cihaz yavaşlasaydı emin ol kontrol merkezini o şekilde açamazdın 2 aşamada kayardı. iTunes üzerinden en güncel sürümü tekrar yüklemeni ve cihazı sıfırdan kurmanı öneririm.

Yeni konular

Geri
Yukarı