iPhone 6S ekranı tamir ettirildikten sonra mı satılmalı?

Meltezan

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar, kullandığım iPhone 6S telefonum vardı ve dün camını kırdım, ekranı bozuldu. Bugün de iPhone 7 Plus aldım. Sorunsuz, sıkıntısız bir telefon yani. Eski iPhone 6S telefonun camını yaptırıp satmak mantıklı olur mu? Yoksa hiç masraf etmeden parçalarını mı satayım? Camını tertemiz, satılacak şekilde yaptırmam kaça mal olur?

Son düzenleme:
Arkadaşlar, bugün iPhone 7 Plus aldım. Eski iPhone 6S telefonun camını yaptırıp satmak mantıklı olur mu? Yoksa hiç masraf etmeden parçalarını mı satayım? Camı tertemiz, satılacak şekilde yaptırmam kaça mal olur?
Cihazın iç ekranı mı kırık yoksa dış ekranı mı? Cihazın durumunu biliyor musunuz? (Sökülme, tamir vb.)

Hayır, olmuyor. Markadan markaya değişiyor. Olsa bile neden insanların bilgisizliğini kötü yönde kullanmalı?

Arkadaşlar, bugün iPhone 7 Plus aldım. Eski iPhone 6S telefonun camını yaptırıp satmak mantıklı olur mu? Yoksa hiç masraf etmeden parçalarını mı satayım? Camı tertemiz, satılacak şekilde yaptırmam kaça mal olur?
Parçalarını ayrı ayrı tam telefon değerine satman çok zor. Ekranı yaptırıp satman faha kârlı olur.

Cihazın iç ekranı mı kırık yoksa dış ekranı mı? Cihazın durumunu biliyor musunuz? (Sökülme, tamir vb.)
Pek anlamıyorum ama yardımcı olması adına şöyle örnek bir görsel bırakayım.

Dosya Ekleri

• image.png
    image.png
    417,7 KB · Görüntüleme: 28
Pek anlamıyorum ama yardımcı olması adına şöyle örnek bir görsel bırakayım.
Tamamen ekranın değişmesi lazım bu durumda. Eğer illa satmak istiyorsan (revize) orjinal ekranlar var. Onlarda taktır, eğer tanıdık telefoncu yoksa (satışta yardımcı olacak) eğer yoksa da herhangi bir ekranı taktır gitsin.

Tamamen ekranın değişmesi lazım bu durumda. Eğer illa satmak istiyorsan (revize) orjinal ekranlar var. Onlarda taktır, eğer tanıdık telefoncu yoksa (satışta yardımcı olacak) eğer yoksa da herhangi bir ekranı taktır gitsin.
Herhangi bir ekran taktıracağım gibi görünüyor, satışta yardımcı olacak tanıdık telefoncudan kastınız nedir acaba?

Herhangi bir ekran taktıracağım gibi görünüyor, satışta yardımcı olacak tanıdık telefoncudan kastınız nedir acaba?
Yani tek giderseniz eğer, normalden çok daha düşük fiyat alabilirsiniz. Ama yanınızda az da olsa bu işlerden anlayan biri olsa piyasa değerinden satabilirsiniz demek istemiştim. Pazarlık vs.

Geri
Yukarı