iPhone 6S hafıza boş fakat dolu görünüyor

Emre Aslan100

Hectopat
Merhabalar bende 12 GB iPhone 6S var. Telefonumda 10,35 GB kullanılan alan gözüküyor fakat fotoğrafların ve uygulamaların kapladığı yere baktığımda telefonda kullanılan GB 4 GB oluyor. Yani 4 GB kullanılan gözükmesi gerekirken 10,35 GB gözüküyor. Uzun zamandır telefonu güncellemedim bununla alakalı olabilir mi? Sorun nedir tam olarak? Ve sırf bu problem yüzünden telefonu güncelleme kısmına geldiğimde güncelleme için 3,12 GB boş yer olmalı diyor. Bende şu anda gözüken de 1,49 boş yer var, ama normalde 8 GB boş yer olması lazım. Bilen varsa aydınlatabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Google Drive gibi bir bulut uygulaması yüklü mü cihazda? Nedense bazen Apple cihazlarda bu saçmalıyor. Benim Macbook’ta mesela bu uygulama yüzünden olması gerekenden de büyük bir hafıza doluymuş gibi gösteriyordu.

Uygulamaların ön bellek dosyaları hafızayı doldurmuş olabilir.
Ayarlar > Genel > iPhone saklama alanı bölümünden,
uygulamanın büyüklüğü + belgeler ve verilerin
kapladığı alanı görebilirsin, burada belgeler çok fazla yer kaplıyorsa o uygulamayı silip baştan yükleyebilirsin.
Örneğin instagram uygulaması 100 MB
ama verileri 600 MB, ancak uygulamayı silip baştan yüklediğinde sıfırlarsın ve yer açılır.

Uygulamaların ön bellek dosyaları hafızayı doldurmuş olabilir.
Ayarlar > Genel > iPhone saklama alanı bölümünden,
uygulamanın büyüklüğü + belgeler ve verilerin
kapladığı alanı görebilirsin, burada belgeler çok fazla yer kaplıyorsa o uygulamayı silip baştan yükleyebilirsin.
Örneğin instagram uygulaması 100 MB
ama verileri 600 MB, ancak uygulamayı silip baştan yüklediğinde sıfırlarsın ve yer açılır.
İphone saklama alanı kısmından bakıyorum , Oradaki yazanları toplayınca 4GB oluyor. ama genelden bakınca 10 GB Dolu alan var yazıyor.

Son güncellemelerden sonra 12 GB'nin yetmesi imkansız. Artık 12 ve 16 gb telefonlar piyasadan kalktılar. Eğer son güncellemeleri yaptıysanız bundan kaynaklı olabilir.

Son güncellemelerden sonra 12 GB'nin yetmesi imkansız. Artık 12 ve 16 gb telefonlar piyasadan kalktılar. Eğer son güncellemeleri yaptıysanız bundan kaynaklı olabilir.
1.5 yıldır güncellemiyorum telefonu.
Google Drive gibi bir bulut uygulaması yüklü mü cihazda? Nedense bazen Apple cihazlarda bu saçmalıyor. Benim Macbook’ta mesela bu uygulama yüzünden olması gerekenden de büyük bir hafıza doluymuş gibi gösteriyordu.
Kendinden yüklü olarak bir tek icloud var. Onuda kullanmıyorum zaten.
Yok mu şu konuyu cözebilicek bir reis.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı