iPhone 6S iOS 15.2.1 yüklenir mi?

UluçErdal

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar şu an da iOS 15.2 yüklü telefon iyi gibi ama ara sıra garip bir yük altında gibi. 16 GB olan model gereksiz yer kaplamasın diye yapmıyorum yapan varsa iyi veya kötü bir şey söyleyebilir mi?

iPhone 6S kullanan arkadaşım son güncellemeden oldukça memnun görünüyor. 6S, iOS 15 ile gayet güzel çalışıyor. Birkaç dakika deneyimleme şansım olmuştu.

Arkadaşlar şu an da iOS 15.2 yüklü telefon iyi gibi ama ara sıra garip bir yük altında gibi. 16 GB olan model gereksiz yer kaplamasın diye yapmıyorum yapan varsa iyi veya kötü bir şey söyleyebilir mi?
Kendim iPhone 6S’i iOS 15.2.1’de kullanıyorum ve gayet memnunum. Herhangi bir yavaşlama veya takılma gibi sorunlar mevcut değil. Depolama konusu dışında bir sorun yaşamazsanız muhtemelen. Kısacası iOS 15.2.1’e geçmenizi öneririm. Gayet iyi çalışıyor iPhone 6S’de.

Kendim iPhone 6S'i iOS 15.2.1'de kullanıyorum ve gayet memnunum. Herhangi bir yavaşlama veya takılma gibi sorunlar mevcut değil. Depolama konusu dışında bir sorun yaşamazsanız muhtemelen. Kısacası iOS 15.2.1'e geçmenizi öneririm. Gayet iyi çalışıyor iPhone 6S'de.

Geri dönüş için teşekkür ederim dostum güncellemeyi yükleyim o zaman 😄 ama tahminimce 6S'in aldığı son 2-3 güncellemeden biri olacak büyük ihtimalle. iOS 15.3 veya 15.4 gibi bir sürümde bay bay deriz. 🥲

Geri dönüş için teşekkür ederim dostum güncellemeyi yükleyim o zaman 😄 ama tahminimce 6S'in aldığı son 2-3 güncellemeden biri olacak büyük ihtimalle. iOS 15.3 veya 15.4 gibi bir sürümde bay bay deriz. 🥲
iOS 16 çıkana kadar (yani Eylül 2022'ye kadar) güncellemeler devam eder. iOS 15'in son sürümü olan atıyorum iOS 15.8.2'de bay bay deriz :)

Ancak Apple bu belli olmaz, bir bakarsınız 2 yıl sonra güvenlik güncellemesi yollamış iOS 15.8.3 olmuş. 5S'lere yapmıştı.

Vallahi dostum bende de 6S var. Sen deyince baktım 2.7 GB görünüyor güncelleme. Güncellersem depolama alanım dolacak gibi 32 GB kullanıcısıyım. Şimdi sana uzman sorusu 6S ‘den 13'e geçilir mi fiyatlar ortada yoksa artık Android'e geç boş ver mi dersin?

Vallahi dostum bende de 6S var. Sen deyince baktım 2.7 GB görünüyor güncelleme. Güncellersem depolama alanım dolacak gibi 32 GB kullanıcısıyım. Şimdi sana uzman sorusu 6S ‘den 13'e geçilir mi fiyatlar ortada yoksa artık Android'e geç boş ver mi dersin?

Dostum şöyle anlatayım hemen, bütçe meselesi kesinlikle ama 13'ler uçmuş gidiyor. 2.el alma fikri seni sarmıyorsa ama iPhone diyorsan kal çünkü 6S halen daha daş gibi telefon. İllaki yavaşladı, illaki donma kasma yapar. Ben güncelledim telefonu ve bir iyi geldi. Ayrıca bana 600 MB geldi. Güncelleme yapmadan önce 13.3 GB olan hafıza yaptıktan sonra 12.7 oldu nasıl oldu bilmiyorum 😂😂 Büyük ihtimalle önbellek gibi yerlerdeki depolanan veriler kalktı.

2. el bana fark etmez diyorsan 5K ya orta segment Android alacağına iPhone X falan al temiz bir şey olsun. Face ID'si çalışsın ama çalışmazsa bir anlamı yok çünkü 6S 6-7 yaşında ve hala iyi falan deniyor. Bir de X’i düşün 3-4 yaşında falan bir bu kadar daha kullanılır. Güncelleme desteği bitince uygulama desteği alır öyle de 2 yıl al sana 6-7 yıl kullanılabilir telefon ama alırsan kesinlikle. iOS 16'dan yukarı çıkma en stabil iOS sürümünü kendinde bul 16’ya kadar X’te daha sonra sal çünkü 1.si telefonda yer kalmaz eminim.

iOS 16 ve 17 çok GB isteyen güncellemeler olacak çünkü şu an kullanabilir 6S ve 1.nesil SE var. 16 GB model bunlar 7'den sonra 32 oluyor ve iOS kendi başına artık 12-14 GB yer kaplamaya başlar. 16 GB modellerde böyle bir şey mümkün değil. Bana kalırsan iPhone devamke, Android'te çok para vermen gerekiyor. 3-4 yıl gitsin ama iPhone bu konuda sabit ver parayı bunun altı üstü yok mini alırsan A15 işlemci Pro alırsan A15 işlemci Pro Max alırsan A15 işlemci tek fark RAM oluyor. O da Pro Max alan kişin yapacağı işlem mini alan kişi ile aynı olmaz ekran büyük olduğu için daha yoğun kullanım için daha konforlu olur ama işin özünde aynı performansı veriyor.

1 - 2 sene daha 6S devam derim ben. Ayrıca güncellemeyi yükledikten sonra o alan telefonda bahsettiğin gibi dolmaz, güncelleme yüklendikten sonra o dosya silinir. Yeni iOS sürümlerinde sistem dosyaları bakımından birkaç iyileştirme yapıldığını ve daha az yer kapladığını da biliyorum. Güncellemek istiyorsan güncelleyebilirsin yani.

Geri
Yukarı