iPhone 6S LTE Sorunu

mrcek98

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar 1 hafta önce iPhone 6S 32 GB modelini aldım. Telefonda hücresel veriyi ve LTE'yi açtığım takdirde telefon kendi kendine İnternet kullanım şu kadar kb kalan internet şu kadar falan diyor. Önce LTE kapanıp 3G oluyor sonra 3G'de kapanıyor internet gidiyor sonra tekrarlıyor bunu sürekli, fakat LTE kapalı sadece 3G açıkken bir sorun olmuyor. Sebebi nedir? Ne yapmam gerek?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kullandığın operatör ile görüştün mü? Sanırım sorun operatörle ilgili. Çünkü iphone kendi kendine kalan kullanım mesajı göndermez:)
O mesajın gelme sebebi internetin kendi kendine kapanıp sonra geri gelmesi ama sadece LTE'de oluyor bu sorun kapalıyken, 3G'de bir sıkıntı olmuyor.

Cihazı en son iOS sürümüne güncelledin mi? Güncellemediysen güncelle.
En son sürüm yüklü iOS 10.3.1

Ama iphone cihazı internetin belli bir kotanın altına düşünce internet hızını değiştirmez ki. Ben şu an iphone 7 kullanıyorum LTE internet olarak. İnternetim biterken bile hızı değişmiyordu. Sim kartın 4,5G hizmetine uygundur zaten herhalde yani mesaj gelmiştir uyumluluk açısından. Ben hala operatörden kaynaklandığını düşünüyorum. En iyi ihtimal Apple Türkiye destek servisini arayın onlar cihazda bir sorunsa zaten direk tespit edip size söyleyebilirler. En kesin yöntem olarak bunu kullanabilirsiniz.

Ama iphone cihazı internetin belli bir kotanın altına düşünce internet hızını değiştirmez ki. Ben şu an iphone 7 kullanıyorum LTE internet olarak. İnternetim biterken bile hızı değişmiyordu. Sim kartın 4,5G hizmetine uygundur zaten herhalde yani mesaj gelmiştir uyumluluk açısından. Ben hala operatörden kaynaklandığını düşünüyorum. En iyi ihtimal Apple Türkiye destek servisini arayın onlar cihazda bir sorunsa zaten direk tespit edip size söyleyebilirler. En kesin yöntem olarak bunu kullanabilirsiniz.
İnternet hızını değiştirmiyor önce 3G geçiyor sonra kapatıyor sonra tekrar LTE açılıyor sonra tekrar 3G bu şekilde döngüye giriyor ben en iyisi dediğiniz gibi yapıp arayayım. Telefonun kutusu falan yanımda değil şimdi arasam sorun olur mu yani her hangi bir bilgi istenecek mi benden?

İnternet hızını değiştirmiyor önce 3G geçiyor sonra kapatıyor sonra tekrar LTE açılıyor sonra tekrar 3G bu şekilde döngüye giriyor ben en iyisi dediğiniz gibi yapıp arayayım. Telefonun kutusu falan yanımda değil şimdi arasam sorun olur mu yani her hangi bir bilgi istenecek mi benden?

Telefonun hakkında kısmından IMEI kodunu bir yere yazın çünkü kesin soracaklar. Ekstra olarak seri numarasınıda yazın belli olmaz isteyebilirler. İnternet hızını değiştirmekten kastım aynen anlattığınız şekildeki döngüydü yani. Size en sağlıklı bilgiyi vereceklerdir.

Aynı sorundan muzdarip arkadaşlar varsa diye buraya belirtmek istiyorum. Apple Türkiye ile görüştüm bana Turkcell operatör kaynaklı bir sorun olduğunu ve muhtemelen gün içerisinde düzeleceğini söylediler. Artık iş Turkcell'de bekliyoruz bakalım.

Aynı sorundan muzdarip arkadaşlar varsa diye buraya belirtmek istiyorum. Apple Türkiye ile görüştüm bana Turkcell operatör kaynaklı bir sorun olduğunu ve muhtemelen gün içerisinde düzeleceğini söylediler. Artık iş Turkcell'de bekliyoruz bakalım.
Mrcek aynı sorun. Son bir haftadır bende var LTE'yi kapayınca sorun yok fakat açınca hücresel veri sürekli kopuyor sıkıntıyı nasıl aşarız?

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı