iPhone 6S nasıl şarj edilmeli?

Pherimenium

Kilopat
Yer
Antakya/Hatay
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar bugün iPhone 6S aldım. Telefonu daha hiç açmadım. İlk açıştaki şarji tamamen bitirip öyle mi şarja takmam gerekir? Kaç saat şarj etmeliyiz telefonu? Eskiden 8 saat ediyorduk şimdiki iPhone cihazlar nasıl şarj edilir bilmiyorum. Yardımlarınızı bekliyorum. Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Zaten şarjı oluyor ilk geldiginde öyle 8 saat falan geçmişte kaldı. Normal şarj edebilirsin. Sadece ayda bir şarjını bitirip telefon kapalıyken en az 4 saat bekleyip şarj edersen batarya zamanla daha hızlı bitmez sabit kalır.

Günlük kullanımdaki gibi şarj edebilirsin. 3310 dönemi gibi sabaha kadar bırakmana gerek yok. Sadece şarjdayken oyun falan çok oynama. Arada bir de sıfırla bataryayı öyle şarj et.

Zaten şarjı oluyor ilk geldiginde öyle 8 saat falan geçmişte kaldı. Normal şarj edebilirsin. Sadece ayda bir şarjını bitirip telefon kapalıyken en az 4 saat bekleyip şarj edersen batarya zamanla daha hızlı bitmez sabit kalır.

İlk açtığında olan şarj bittikden sonra 6 saat şarj edilmeli.Uzun süre kullanılmayan bataryalarda sıvı donabiliyor.

3310 devri gibi girişler yapmanıza gerek yok işin doğrusu bu şekilde.

İşin doğrusu o şekilde falan değil. 3310'dan kastım eski tip batarya örneği vermekti. Ayrıca belirli aralıklarla şarjın tamamını bitirip tekrar doldurmak kabul edilebilir ama 6 saat şarj veya sabaha kadar şarjda bırakmak diye bir şey kalmadı artık.

Akıllı cihazlarda artık şarj tamamen dolduğunda zaten akım otomatik olarak kesilir bataryaya giden. Bu yüzden tam dolduktan sonra şarjda takılı kalmasının bir manası yok. Mümkün olduğunca %20'nin altında kullanmamakta sağlıklı olur devamlı.

Ben %20 altına gelince sarja takıyorum. Ayda bir ise bataryayı tamamen bitiriyorum ve sarja takıp fulleyip çıkarıyorum.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı