iPhone 6S Plus Batarya Azalınca Kasıyor

İphone 6s var bende kasma sorunu yaşamıyorum 1 senelik telefon nasıl kasıyor sizinki açıklarmısınız uygulama içinde mi ? Ana ekranda mı ?

İphone 6s var bende kasma sorunu yaşamıyorum 1 senelik telefon nasıl kasıyor sizinki açıklarmısınız uygulama içinde mi ? Ana ekranda mı ?

Her anlamda. Telefonu elime alıp açmak istediğimde ana ekran tuşuna basınca ana ekranın önüme gelmesi 5 saniyeleri buluyor. Dün WhatsApp’a girmeye çalıştım bekledi bekledi girmedi mesela.

İnternette bir kişi aynı problem ile telefonu garantiye götürüyor ve pili değiştikden sonra telefonun cpu hızının arttığını fark ediyor, yağni apple pil ömrü azalan cihazın şarzı mesela %30 iken bitmesin diye cpu hızını düşürüyor muş sizde bunu deneyin pilinizi değiştirin. Fakat apple teknik servisinde. Büyük ihtimal arkadaşın telefonuna takılan batarya yan sanayi olabilir.

Eğer swap ise telefon tamir görmemiş yenisi verilmişdir diye biliyorum böyle bir problem varsa tekrardan garantiye göster.Birde son gelen güncellemeyi ben halen yüklemedim gelen o güncelleme yapmış olabilirmi ki ?

Hanımın telefonu da 6s ve yanılmıyorsam onda da öyle bir olay gördüm ben. Benim de hanımın da cihaz güncel. Şimdi şarjın bitmesini bekleyip onu da deneyeceğim. Yarın sonucu yazarım buraya.

Ben güncellemeden kaynaklanabileceğini düşünüyorum. Hatta öyle olmasını umut ediyorum çünkü garanti bitmesine 1 ay kala gönderdim ve cihazın değişiminden bu yana bir ay bir hafta falan oldu, cihaz elime geçtikten sonra seyahatlerim oldu. Eğer arıza sebepliyse kötü olacak benim için.

Gelişme -1 : Şu anda telefon %1 şarjda ve enteresan bir şekilde kasmıyor diyecektim ama bir anda biraz kastı ve sonra tekrar akıcı bir hal aldı. Bir iki gün evvel Apple Müşteri Hizmetlerini aradım ve konuyla alakalı tam olarak yardımcı olamasalar da sistem analizi yaptılar. O günden beri ilk defa %1'deyim. Acaba analiz yapınca bir şey mi oldu bilemiyorum. Ek olarak bana bataryayı verimli kullanma ile ilgili bir şeyler anlattı. "Konum servislerin" için sadece uygulamayı kullanırken şeklinde ve gereksiz olanları kapatmakla ilgili, "Arka planda yenileme" kapatmak ve "Hücresel" altında en altta "Wi-Fi Yardımı" özelliğini kapatmayı söyledi, bir tek bunu bilmiyordum. Bu özellik öperatörün söylediğine göre; Örneğin cihaz avm gibi yerlerde ücretsiz otomatik bağlanılan Wi-Fi bulursa ona bağlanıyormuş ve böylece hücresel veriye destek oluyormuş. Artık birlikte mi veri transferi yapıyor yoksa mümkünse Wi-Fi mi kullanıyor olrayı bilmiyorum. Zira en önemli nokta böyle bir alternatif var mı diye sürekli sorguladığından muazzam tüketimi varmış. Ben veriden yana sıkıntı yaşamadığımdan batarya süresi için kapatmayı tercih ettim. Bununla alakalı mı diye denemek için tekrardan açtım şimdi ama kasma olmadı şu an.

Biraz uzun oldu biliyorum ama bilgi paylaşmış olmak istediğimden şöyle bir şeyden de bahsettiler buraya yazayım: Artık bu cihazların bataryaları eskilerdeki gibi kömürlü sistem olmadığından tamamen bitirip öyle %100 dolumun bir faydası olmuyormuş. Hatta tamam cihaz ne kadar limitleri korusada içerisindeki hücrelerin yine de ömrünü kısalttığı için sonuna kadar bitirmeden %20 civarlarında şarj edilmesi daha uygunmuş. Benzeri meslek ve hobiler ile uğraştığımdan Li-Po pil karakteristiği ile uyumlu bilgiler olduğunu söyleyebilirim. Sadece ortalama altı ayda bir şoklama diye tabir ettikleri cihazın şarjı bitirip kapanmasını ve "Uçak Modu" aktif edilerek %100 şarja ulaştırlması iyi bir bakım olmaktaymış. Mesela gece şarj %1 iken bitmeye yakın "Uçak Modu" aktif edilir ve tüm gece "Uçak Modu" aktif şekilde uygulanabilir. Bu da benim kanaatimce illa altı ay değil, uygun bir kaç aylık süreler şeklinde yapılması mantıklı bir şey Li-Po pil cinsleri için.

Gelişme -2 : %1' şarjı bir süredir kullanıyorum ve muazzam şekilde kasma başladı. Kapanmak üzereymiş gibi fakat açık. Şarja taktım bu halinde ve anında kasma ortadan kalktı.

Batarya konusunda herhangi bir değişim yenilemeden bahsetmediler mi? Benim telefonumda batarya konusunda düşük bazen şarj %20 iken takıyorum 20 saniye sonra %23 oluyor mesela ama hiçbir şekilde kasmayla karşılaşmadım. Büyük ihtimal yazılımsal bir problem o.

Anlayamadım ama batarya değil komple cihaz yenilendi. Cihaz yenilenince batarya da sıfırlanmış oluyor. Bende yazılımsal olduğunu düşünüyorum

Ben yazılımsal olduğunu düşünüyorum. Bendeki 6s Plus'ın batarya performansı %78. Burayı okuyunca denedim %1'e kadar kullandım ve kasma donma yaşamadım. IOS son sürüm kullanıyorum.

Aradığımda bana verilen analiz sonuçlarında batarya performansı %98. Cihaz modeli ve yazılım sürümü olarak aynı fakat bende kasma oluyor.
%1’de kapanmaya yakın yapıyor bende. Siz %1’i görür görmez şarja mı taktınız?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı