iPhone 6S Plus hala alınır mı?

SıkıcıBirisi

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba, ben Sahibinden'de ekranı ve bataryası değişmiş, kutulu güzel 32 GB bir iPhone 6S Plus telefonu 2500 TL gibi bir fiyata buldum. Bu telefonu almak istiyorum ama artık Apple yazılım güncellemesi göndermiyor diye almakta kararsızım. Telefonda çoğunlukla kullanacağım şeyler; Instagram, WhatsApp ve bazı oyunlar(Subway surf, Clash of Clans, Minecraft, Genshin Impact, vb.) Bu zamanda bu telefon alınır mı? Alırsam kaç yıl kullanılır?

Merhaba, ben Sahibinden'de ekranı ve bataryası değişmiş, kutulu güzel 32 GB bir iPhone 6S Plus telefonu 2500 TL gibi bir fiyata buldum. Bu telefonu almak istiyorum ama artık Apple yazılım güncellemesi göndermiyor diye almakta kararsızım. Telefonda çoğunlukla kullanacağım şeyler; Instagram, WhatsApp ve bazı oyunlar(Subway surf, Clash of Clans, Minecraft, Genshin Impact, vb.) Bu zamanda bu telefon alınır mı? Alırsam kaç yıl kullanılır?

Alınmaz. En az bence 8+ üstüne bakmalısın illa iPhone alacaksan.

2500 TL biraz fazla ama yapacağım dediğiniz işlemler için gayet alınır, 2 yıl rahat idare eder (2015'in son çeyreğinde çıkan ve eski olan bir cihaz güncelleme almayı da gayet bıraktı biliyorum ancak asgari ücretin bile çeyreği kadar fiyata bulunabilen eli yüzü düzgün sayılabilecek bir cihaz). 8 Plus dediğiniz cihazın fiyatı bunun 3 katı.
Bu cihazı bu fiyata pas geçin derim.

Hocam Genshin Impact falan zaten açmaz ayrıca çok eskide kaldı hele oyun için hiç alınmaz en azından iPhone 8 lazım.

Şahsen ben asla almazdım. Evde 2 senedir yatan iPhone 6 var. Geçen sene bile Twitter vs kurulmuyordu içine. WhatsApp vs kasıyor.
6 ile 6S farklı. 6S 3 sürüm daha güncel. Arkadaşa tavsiye olarak Twitter vb. güncelleme desteği muhtemelen 1.5-2 yıla kesilecek ama onun dışında ortalama da 2-3 sene götürür. Çoğu uygulama geliştiricileri 2/3 iOS sürümü öncesine güncel tutuyor. Instagram, Whatsapp muhtemelen 5 sene daha destek tutar zaten o telefona. Oyun kısmı için ise Genshin gibi oyunları oynayabileceğinizi sanmıyorum.

6 ile 6S farklı. 6S 3 sürüm daha güncel. Arkadaşa tavsiye olarak Twitter vb. güncelleme desteği muhtemelen 1.5-2 yıla kesilecek ama onun dışında ortalama da 2-3 sene götürür. Çoğu uygulama geliştiricileri 2/3 iOS sürümü öncesine güncel tutuyor. Instagram, WhatsApp muhtemelen 5 sene daha destek tutar zaten o telefona. Oyun kısmı için ise genshin gibi oyunları oynayabileceğinizi sanmıyorum.

Uygulama destek sağlasa ne olacak. 7'ler bile kasım Kasım kasılıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı