iPhone 6S Plus vs LG G5

Sualp_07

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba yakın zamanda telefon alacağım ve bu iki telefon arasında kaldım. Bir yanda LG nin sunduğu harika özellikler var ama diğer yanda da Apple'ın işletim sistemi var. Ne desem bilemedim. Sizin fikirleriniz neler?

LG Diğer Android telefonlar gibi değil, G3 şuanda hala çok iyi bir telefon, G4 yeni çıkan telefonlarla yarışıyor. G5 Arka tasarımı haricinde muhteşem. Güncelleme konusunda da çok sıkıntı yaşamazsın. IOS işletim sistemini kullandın mı bilmiyorum ama seviyorsan, tasarım senin çok önemliyse ( G5'de iyi ama arkası kötü ve Iphone tasarımı başkadır) ve daha fazla para vermeyi göze alıyorsan 6S düşünülebilir. Birde telefonun elde verdiği his var cidden çok önemli, Iphone farkını hissettiriyor. Birde zamanla işletim sistemlerinden sıkıldım, değiştirmek istiyorum. Farklılık olması için kullanmadığın işletim sistemini seçebilirsin.

Param var hava atıcam diyorsan İphone, hayır ben performans ve işe yararlılık benim için daha önemli diyorsan LG tabi ki.

iPhone Android telefonlara göre daha uzun ömürlüdür. 4 yıl güncelleme alabilirler. Android cihazlarda standart 2 yıldır. Uzun ömürlü, stabil ve performanslı cihaz istiyorsanız iPhone alın.

Bu sizin beklentinize göre değişebilir fakat kesin olan bir şey var oda İphone güncelliğini daha uzun süre korur.Stabilite bakımından ne kadar yeni nesil android sistemlere bile kasmaz denilse de ne yazık ki bir süre sonra kasıyor.İphone bu konuda da avantajlı o yüzden İphone öneririm.

Eskiden IOS daha sorunsuzdu ve Android şuan olduğu gibi güncelleme almıyordu. Samsung hariç diğer markalar güncellemede sıkıntı yaşatmıyor. Bazıları zaten bu konuda isim yapmış ve sırf o yüzden fiyat aralığında tercih ediliyor. 5S olan arkadaşlarım keşke güncellemeseydim, geri de alınmıyor diye yakınıyor. Iphone 6'sı olan arkadaşlarım güncelleme aldıkça performans düştü, şurda şöyle buglar var diyor. Bir ara Macbooklarda kablosuz bağlantıda sebepsiz kopma olayı vardı hala devam ediyor mu bilmiyorum. Apple alırsan yazılım sorunu çıkmaz diye bir şey yok, çıkar ama en kısa zamanda tüm dünya ile aynı anda güncelleme alırsın ve sorun biter ama yeni bir sorun gelir. Zamanında işletim sistemi farkı çoktu ama şimdi Android eskisi gibi değil ve Apple'ın güncellemeleri alt modelleri hiç takmıyor. 6S Plus bana göre tasarım olarak uyumsuz. O boyuta o tasarım yakışmamış.

Eskiden IOS daha sorunsuzdu ve Android şuan olduğu gibi güncelleme almıyordu. Samsung hariç diğer markalar güncellemede sıkıntı yaşatmıyor. Bazıları zaten bu konuda isim yapmış ve sırf o yüzden fiyat aralığında tercih ediliyor. 5S olan arkadaşlarım keşke güncellemeseydim, geri de alınmıyor diye yakınıyor. Iphone 6'sı olan arkadaşlarım güncelleme aldıkça performans düştü, şurda şöyle buglar var diyor. Bir ara Macbooklarda kablosuz bağlantıda sebepsiz kopma olayı vardı hala devam ediyor mu bilmiyorum. Apple alırsan yazılım sorunu çıkmaz diye bir şey yok, çıkar ama en kısa zamanda tüm dünya ile aynı anda güncelleme alırsın ve sorun biter ama yeni bir sorun gelir. Zamanında işletim sistemi farkı çoktu ama şimdi Android eskisi gibi değil ve Apple'ın güncellemeleri alt modelleri hiç takmıyor. 6S Plus bana göre tasarım olarak uyumsuz. O boyuta o tasarım yakışmamış.
Ben sana katılmıyorum 3 yıldır apple kullanıyorum gram sıkıntı kasma yok her zaman güncel

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
@Gavss17 Bu video bugün yani 30.03.2016 tarihinde çekildi. Adamlar sorunları anlatmış ve şuan ki yazılım durumunu da anlatmış. Android'de tek sıkıntı var o da son güncelleştirmeden 1 1.5 yıl sonra başlayan donmalar. 2 Kere güncelleme aldığında 2 2.5 yıl teklemeden götürür. Ondan sonra donmalar artabilir. IOS ise böyle hatalarla dolu. Bu kadar ciddi bir hata görmemiştim ama 1.5 yıldır değişik hataların olduğunu biliyorum.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı