IPhone 6S Wi-Fi Bağlantı Sorunu

Mountain Lion

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Demokratik Kongo Cumhuriyeti
Merhabalar, iPhone 6S telefonumun eve gelince Wi-Fi’ya bağlanmadı, ben de ağı kaldırdım telefona yeniden şifreyi girdim, doğru şifreyi girmeme rağmen “parola doğru değil” hatası alıyorum.

Herhangi bir güncelleme yapmadım,
Modemi de kapatıp açtım.
Evde sadece benim telefonum bağlanmıyor.

Çözüm önerisi istiyorum, teşekkürler.

1. Ayarlar > Genel > Sıfırla bölümünden ağ ayarlarını sıfırlayın.
  2. Modem arayüzünden modem şifreleme türünü değiştirin. (WPA-WPA2)
  3. Sonuca varamazsanız modemi arkasındaki düğmeden resetleyip tekrar kullanıcı adı ve şifrenizle internet kurulumunu yapın.

Ağ ayarlarını sıfırladım, telefonu kapatıp açtım, iş yerinde de girmedi şu an.
Başka bir telefondan internet paylaştım (hotspot) yine girmedi, ancak şifreyi kaldırınca giriş yapabildi.

Anlamıyorum! 🤨 Hiçbir güncelleme yapmadım, aynı telefon aynı modemler, ne oldu da böyle bir hata çıkıyor? İOS 12 de memnunum, güncelleme için beni mi zorluyor sanki 🧐

Restore mi? Yoksa “Tüm içerikleri ve Ayarları Sil” desem olur mu?

Restore demek iOS 13 demek, istemiyorum :(

Aslında şu anki sürümün IPSW dosyasını indirip mevcut sürüm için restore ediliyordu diye hatırlıyorum fakat bayağıdır uzak kaldım. Tüm içerikleri ve ayarları sil seçeneği de faydalı olabilir. Yine sonuç alamazsanız bu hata için güncelleme yapabilirsiniz. Düzelmez ise garanti veya tamir yolu gözüktü gibi.

Maalesef imza kaldırıldığı için iOS 12 IPSW indirip yükleyemiyorum, muhtemelen iTunes doğrulama hatası verecektir.

Telefon 2 ay önce garantiden sıfır geldi zaten, batarya sağlığı bile halen %100 bu kadar çabuk bozulamaz herhalde 😞
Şimdi telefonu iTunes ile restore ettim, temiz kurulum ile iOS 13 yükledim sorun halen düzelmedi, 😔
Servis yolu göründü...

Son düzenleme:
Hocam arada bende de oluyor. Biraz bekleyince bağlanıyor.

Telefonu modemin yanına kadar sokunca bağlanıyor ancak 😔

Şöyle bir uyarı veriyor: “Biraz daha yaklaşıp yeniden deneyin”
Servise götürdüm yazılım yükleyip vermişler. Wİ-Fİ sorunu görünmüyor dediler.
İlginç bir şekilde servisteki Wİ-Fİ ‘a bağlandı.

Ama halen ne evde, ne işte bağlanmıyor

Evdeki modeme abimin iPhone 7 Plus diğer odadan sorunsuz bağlanıyor, benimki aynı odada bile bağlanmıyor. Çok garip

Diğer iPhone ile internet açıp paylaşıyorum benimki ona da bağlanmıyor, eski kızılötesi aktarım yapar gibi dip dibe getirince ancak bağlanıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı