iPhone 6S yenileme yapılır mı?

SpiderSolitaire

Femtopat
Daha fazla  
iPhone 6s, camı kırık, bataryası çakma, ısınma sorunu olan ve ekranı çalışmayan (kısacası pert) bir telefonum var. Sanırım Apple 2.069 TL'ye telefonu komple yeniliyor. Sizce bu değişimi yaptırmak mantıklı mı? Yeni telefon almak için bütçem maksimum 3.5k. Yeni telefon alınır mı? Alırsam önerilerinizi bekliyorum.

Hayır mantıklı değil. 2.el olarak 2000 liraya temiz iPhone 7 bulunabiliyor. Xiaomi anneme aldık hiçbir şeyden rahatsız olmadı onun modellerine bakabilirsiniz. Annemde ki Note 9 Pro.

Hocam illa iPhone olsun demiyorsanız o bütçeye kardeşim için yeni Poco X3 Pro aldık. Hatta şu an HB de daha uygun bizim aldığımızdan. Canavar gibi telefon.

Yenilemeyi de daha uygun yerlerde yaptırabilirsiniz diye düşünüyorum. Apple'a o kadar paraya değmez.

Edit: Isınma sorunu muhtemelen bataryadandır. Batarya ve ekran değişimini oratalama 700 Liraya yaparlar diye düşünüyorum. 6S için öyle 2K vermeyin.

Bir de eğer telefonun garantisi devam ediyorsa Apple bir yerden sonra elinde o model cihaz olmadığı için üst modelle değişim sağlayabiliyor. Arkadaşım 6 verip sizinki kadar bir miktar ödeyerek Xr almıştı.

Hayır mantıklı değil. 2.el olarak 2000 liraya temiz iPhone 7 bulunabiliyor. Xiaomi anneme aldık hiçbir şeyden rahatsız olmadı onun modellerine bakabilirsiniz. Annemde ki Note 9 Pro.

2000TL'ye bulunmuyor mart-nisan arası çok baktım 2000TL'ye satılan 7 cihazlar hep 32 GB çizik oluyor ve içi hep telefoncular tarafından açılmış oluyor.

iPhone 6 32 GB'yi yıllar önce 2.000'e almıştım. Yenileme fiyatına bak. :(
Bence 6S için bu fiyat değmez.
Bende 5 sene önce 2700'e almıştım şimdi o iki katına ancak bir iphone alabiliyoruz. Acı bir durum :)
Hocam illa iPhone olsun demiyorsanız o bütçeye kardeşim için yeni Poco X3 Pro aldık. Hatta şu an HB de daha uygun bizim aldığımızdan. Canavar gibi telefon.

Yenilemeyi de daha uygun yerlerde yaptırabilirsiniz diye düşünüyorum. Apple'a o kadar paraya değmez.

Edit: Isınma sorunu muhtemelen bataryadandır. Batarya ve ekran değişimini oratalama 700 Liraya yaparlar diye düşünüyorum. 6S için öyle 2K vermeyin.

Bir de eğer telefonun garantisi devam ediyorsa Apple bir yerden sonra elinde o model cihaz olmadığı için üst modelle değişim sağlayabiliyor. Arkadaşım 6 verip sizinki kadar bir miktar ödeyerek Xr almıştı.
Keşke ben de arkadaşın kadar şanslı olabilseydim demeden geçemeyeceğim. Söylediğim fiyat bandında baktığım telefonlar Oppo Reno 5 Lite, A32 ve Mi 11 Lite ve Realme 7 ye de baktım. Sizin söylediğiniz X3 Pro'nun iyi bir telefon olduğunu anlıyorum fakat 6S den öyle büyük ve bana göre kaba olan bir telefona geçmek zor geliyor açıkçası pekte istemiyorum. Mi 11 Lite gibi zarif telefonlar en azından bir tık daha hoş geldi. Fakat onlardan da hangisini seçeceğimi bilemedim. Oyun oynamam desem yeridir zaten telefonda.
Hocam kesinlikle mantıklı değil. Yeni bir telefon almanızı tavsiye ederim. Bu bütçede en iyi telefon Realme 7.
Google desteği sorun olmazsa P40 lite da düşünebilirsiniz.
Bu konuda bilgim olmadığı için bir şey sormak istiyorum. Normalde 6s 32 gb kullanıyordum ve hafızası bana yetiyordu. Ama android işletim sistemi İOS gibi olmuyor sanırım. Yani demek istediğim 64 GB bir android cihazın hafızası yeterli oluyor mu?

Bu konuda bilgim olmadığı için bir şey sormak istiyorum. Normalde 6s 32 gb kullanıyordum ve hafızası bana yetiyordu. Ama android işletim sistemi İOS gibi olmuyor sanırım. Yani demek istediğim 64 GB bir android cihazın hafızası yeterli oluyor mu?
Hocam kullanım amacınıza göre değişir diyeceğim fakat abartmadığınız sürece fazlasıyla yeter.

Yeni konular

Geri
Yukarı