iPhone 7 aşırı ısınma problemi

Yusuf Denizs

Centipat
Arkadaşlar babam iPhone 7 kullanıyor. Telefonu kullanınca aşırı derecede ısınıyor. Bende iPhone 6S kullanıyorum. Isınmıyor benimki. Gereksiz uygulamarını sildim. Telefondan hafızayı boşalttım. Ayarları sıfırladım. Neden bu kadar aşırı derecede ısınıyor? Ne yapabilirim? Acaba işlemcisi mi? Bozuk ya da fanı mı arızalı? Telefonda sıkıntı yok güzel şekilde çalışıyor. Isınıca Wi-Fi kapanıyor ve arama yapınca ses gelmiyor ve gitmiyor. Yardımcı olursanız sevinirim. Ama esas problem aramalarda ses gelmiyor ve gitmiyor. Mikrofonu bozuk değil. WhatsApp'dan ses gidiyor karşıya neden ne? (Esas problem aramada ses gelmemesi gitmesi buna yardımcı olabilirsiniz)

Benim de iPhone 7 Plus'ım var sürekli ısınıyor pubh oynadığımda ekrana dokununca elim yanıyor bu telefonlarda fan yok pasif soğutma kulanılıyor onun için yapacak bir çözüm yok zaten telefon olması gerektiğinden daha fazla ısındığında sana uyarı verir için rahat olsun.

Benim de iPhone 7 Plus'ım var sürekli ısınıyor pubh oynadığımda ekrana dokununca elim yanıyor bu telefonlarda fan yok pasif soğutma kulanılıyor onun için yapacak bir çözüm yok zaten telefon olması gerektiğinden daha fazla ısındığında sana uyarı verir için rahat olsun.

Ama arama yaparken telefon sıcak olduğunda ses gelmiyor ve gitmiyor.

Benim iPhone 7 telefonumda deli gibi ısınıyor. iOS 12 sürümlerinde böyle bir sıkıntım yoktu fakat iOS 13’e geçtiğimden beri telefon hem yavaş hem de çok ısınıyor. Apple’ın bunu bilerek yaptığını düşünüyorum. Muhtemelen bu kullandığım son Apple cihazı olacak bu kullancı dostu olmayan hareket yüzünden.

Restore ederek sorunlardan kurtulma ihtimaliniz var. Youtube da videoları var nasıl yapacağınıza dair. Bu arada iPhone 7 içerisinde fan yok. Sorunlar yine geçmezse şayet garantisi varsa cihazın servise götürmenizde fayda var.

Yeni konular

Geri
Yukarı