iPhone 7 Beklenmeli mi ?

Mucahitt

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. 2 gün sonra iPhone 6s 16 gb alacağım. Fakat 7'yi beklemeli miyim karar veremedim. Eylül ayında tanıtılıcak diyorlar. Benim için donanımdan daha çok tasarım önemli. 6'dan farklı bir tasarımla dönüş yaparlarsa üzülürüm. Eğer 6s almaya karar verirsem 16 gb yeterli olur mu? Kullanıcağım uygulamalar Facebook, Whatsapp, Snapchat, İnstagram 500-600 kadar resim 100 tanede müzik olur. Yeterli gelir mi 16 gb. Mesela 1 gb boş alan bıraksam sistem stabil çalışırmı 64 alsam dahamı rahat olur. Ona göre seçim yapacağım. Pişman olmak istemiyorum :)

Son düzenleme:
Ben 16 lık kullanıyorum. Son sürüm yüklü. Whatsapp, İnstgaram, Snapchat ve Swarm yüklü. Birde Clash Of King oyunu. Bunların yanında 20 tane resim var. Tam 10GB boş alan var.

Dostum apple her zaman S serisinden sonra kasa tasarımında bir değişiklik yapıyor evet.Bende şu anda 5S var sosyal uygulamalar bendede var + oyunlar vs programlarda var.Fotoğraflar 200 civarında kalan alan 5.6 civarında.1GB alan kalsa dahi sistem kasma yapmaz o yüzden kullanıyorum bu cihazı :) 6S lerde samsung işlemcilerde sorun olduğu söyleniyordu o açıdan o cihazdan soğudum 6da da bükülme sorunu vardı bence bekleyebiliyorsan bekle :)

Hocam benim cihazımda da Samsung işlemci var. Ama ne kısa sarj nede ısınma gibi sorunlarla karşılaşmadım. Garip gerçekten. Teknik olarak Samsung üretimi işlemciler 14nm daha iyi yani. Çözemedim.

4.5 g yi bile tam anlamıyla desteklemeyen bir cihazdan bahsediyoruz burada. Bence beklemelisin ve son 1 yılda telefonlarda olan değişiklikleri göz önünde bulundurursan daha iyi bir cihaz geleceğini hepimiz biliyoruz :) ve yeni çıktığında 6s parasına yeni cihazını alacağında cabası.

Hocam benim cihazımda da Samsung işlemci var. Ama ne kısa sarj nede ısınma gibi sorunlarla karşılaşmadım. Garip gerçekten. Teknik olarak Samsung üretimi işlemciler 14nm daha iyi yani. Çözemedim.
Yeni parti cihazlarla sorunu cozmus olabilirlermi acaba

Valla hocam bilemiyorum ama acilen 9.3.2 sürümü gelmeli final olarak. 9.3.1 de ciddi sorunlar mevcut.

iPhone 6s Plus'ta 4G gayet düzgün çalışyor, desteklenmediği konusundaki bilginin kaynağı nedir çözemedim.

Şu anda iPhone 7'yi beklemeli miyim sorusuna cevap vermek için elinizdeki telefon ihtiyaçlarınızı karşılıyor mu onu bilmek lazım.

iPhone 6S 802.11 a/b/g/n/ac sürümlerini destekliyor. Kim demiş 4.5 G desteklemiyor. :D
Birde ben tasarım değişikliği gibi bir şey beklemiyorum. Tabii ki bir şeyler değişecek, Apple bu sırasını bozmak istemeyecektir ama çok futuristik değişimler beklemiyorum.
Şu sıralar ise 6S alacağına bekle ve 7 al, gereksiz yere o kadar para vermiş olursun. Eylül ayında tanıtılacak kendisi.
64 GB sürümünü almanı öneririm. (Her sene telefon değişikliği yapmıyorsan tabii.)

Ben 16 lık kullanıyorum. Son sürüm yüklü. Whatsapp, İnstgaram, Snapchat ve Swarm yüklü. Birde Clash Of King oyunu. Bunların yanında 20 tane resim var. Tam 10GB boş alan var.
Teşekkür ederim hocam. :)

Dostum apple her zaman S serisinden sonra kasa tasarımında bir değişiklik yapıyor evet.Bende şu anda 5S var sosyal uygulamalar bendede var + oyunlar vs programlarda var.Fotoğraflar 200 civarında kalan alan 5.6 civarında.1GB alan kalsa dahi sistem kasma yapmaz o yüzden kullanıyorum bu cihazı :) 6S lerde samsung işlemcilerde sorun olduğu söyleniyordu o açıdan o cihazdan soğudum 6da da bükülme sorunu vardı bence bekleyebiliyorsan bekle :)
Bükülme sorununu 6s de kasayı sağlamlaştırarak çözdüler diye biliyorum. :)

4.5 g yi bile tam anlamıyla desteklemeyen bir cihazdan bahsediyoruz burada. Bence beklemelisin ve son 1 yılda telefonlarda olan değişiklikleri göz önünde bulundurursan daha iyi bir cihaz geleceğini hepimiz biliyoruz :) ve yeni çıktığında 6s parasına yeni cihazını alacağında cabası.
4.5 g yi tam olarak desteklemiyor derken ? Neye göre konuştuğunuzu yazın lütfen bilip bilmeden yorum yapmayın.

iPhone 6S 802.11 a/b/g/n/ac sürümlerini destekliyor. Kim demiş 4.5 G desteklemiyor. :D
Birde ben tasarım değişikliği gibi bir şey beklemiyorum. Tabii ki bir şeyler değişecek, Apple bu sırasını bozmak istemeyecektir ama çok futuristik değişimler beklemiyorum.
Şu sıralar ise 6S alacağına bekle ve 7 al, gereksiz yere o kadar para vermiş olursun. Eylül ayında tanıtılacak kendisi.
64 GB sürümünü almanı öneririm. (Her sene telefon değişikliği yapmıyorsan tabii.)
7 yi beklemeyi bende istiyorum fakat kullanmış olduğum telefonum 10 gün içerisinde kapanacak (Samsung s5 modeli. Yurt dışından geldiği için bazı sorunlar çıktı). Bu yüzden telefonsuz kalmak istemiyorum. Android'ten bıkmış durumdayım. Almışkende bekleyip iyisini aliyim diyorum ama 5 ay kıytırık bir telefonlada idare etmek istemiyorum. :(

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı