iPhone 7 Beklenmeli mi ?

Bellek 2GB aynı kalacak. İşlemci A10 gelecek. Kamerada iyileştirme olacak hepsi bu kadar. Apple zaten 2GB ve bu kameraler ile ciddi radikal değişikliklere gitti. Samsung gibi her sene katlayıp gitmez donanımlarını.

Sevgili Samsung fanı kardeşim. Alıntı yaptığın makalenin içinde bile İphone'nun 300 Mbps hızı desteklediği yazıyor. Sen çıkmış 150 Mbps kadar destekliyor diyorsun. Kopyala yapıştır yapmadan önce kendin oku bilgilen sonra bizleri bilgilendirirsin.

150 Mbps'e kadar olan hızları destekleyen cihazlar

Not: Snapdragon 800 ve 801 sınıfı işlemciler Cat 4 desteğiyle LTE desteği sunuyorlar. Artık günümüzdeki orta segment Snapdragon 410 ve 615 serisi işlemcilerin de yüksek hızlı LTE desteği verdiğini görüyoruz.
Piyasadaki pek çok işlemci üreten firma, üst seviye gelişmiş LTE modemleri temin etmekte zorlanıyor. O yüzden Qualcomm işlemcili cihazların LTE tarafında avantajları var. Apple, MediaTek, Intel ve eski Exynos sürümlerinin genellikle 150 Mbps hızlarında kaldıklarını görüyoruz.
Genellikle Cat 4 tipi modemlerin desteklediği 150 Mbps hızını, Qualcommtarafında Snapdragon 400, 410 ve 412, 615 gibi çipsetler sunabiliyor. O yüzden 150 Mbps desteğine sahip cihaz sayısı oldukça fazla.
MediaTek'in MTK 6753V ailesi gibi yeni nesil orta segment telefonlarında kullanılan çipsetlerde de Cat 4 tipi modem kullanılıyor.
Apple iPhone 6
Apple iPhone 6 Plus
Apple iPhone SE

tekrar paylaşıyorumki oku diye. Sen 2 mesaj öncede iphonelar için 4.5g yani 450 mb hızı destekliyor diyordun şimdi ise 300 e düştün sen yavaş yavaş düşersin bu gidişle. Madem bu kadar çok biliyordun bilgin vardı ne diye konu açtın :)

Iphone 6S 300 Mbps'ye kadar destekliyor kaldı ki 450 Mbps desteklese bile bu hızlara ulaşabilecek misiniz? 300 Mbps Türkiye şartlarında çok üst düzey hız.

Bir arkadaşta yukarıda yazmış wifi a/b/g/n/ac var 4.5G nasıl yok diye? Wifi ile 4.5G alakasını çözemedim, kaldı ki bu saçma sapan kotalarla 1 Gbps hız alsanız ne yazar? Bu telefon firmaları mantıklarını değiştirmediği sürece.

Bir arkadaşta yukarıda yazmış wifi a/b/g/n/ac var 4.5G nasıl yok diye? Wifi ile 4.5G alakasını çözemedim, kaldı ki bu saçma sapan kotalarla 1 Gbps hız alsanız ne yazar? Bu telefon firmaları mantıklarını değiştirmediği sürece.
Aklımı okumuşsun resmen, bende aynı şeyi yazacaktım. Bir de apple herkesin (!) bildiği gibi bir sene donanımını diğer sene tasarımını yeniler. Donanım yenilemeleri ise s serilerinde olur. Yani 6 ile 6s arasında "dağlar kadar" işlemci farkı olması bu yüzdendir. 6S ile 7 arasında performans farkı çok olmayacaktır. Tasarım olarak aynı çizgide ilerleyeceklerdir ama anten çizgilerinin kenarlara alınacağını duymuştum. "Yamuk(Kavisli)" ekran yapmayacaklardır. Bükülme sorunundan ağzı yanmış bir firmanın metal kullanmayacağını nerden çıkardın? Birde wi-fi ile 4.5G arasında nasıl böyle bir ilişki buldun?

150 Mbps'e kadar olan hızları destekleyen cihazlar

Not: Snapdragon 800 ve 801 sınıfı işlemciler Cat 4 desteğiyle LTE desteği sunuyorlar. Artık günümüzdeki orta segment Snapdragon 410 ve 615 serisi işlemcilerin de yüksek hızlı LTE desteği verdiğini görüyoruz.
Piyasadaki pek çok işlemci üreten firma, üst seviye gelişmiş LTE modemleri temin etmekte zorlanıyor. O yüzden Qualcomm işlemcili cihazların LTE tarafında avantajları var. Apple, MediaTek, Intel ve eski Exynos sürümlerinin genellikle 150 Mbps hızlarında kaldıklarını görüyoruz.
Genellikle Cat 4 tipi modemlerin desteklediği 150 Mbps hızını, Qualcommtarafında Snapdragon 400, 410 ve 412, 615 gibi çipsetler sunabiliyor. O yüzden 150 Mbps desteğine sahip cihaz sayısı oldukça fazla.
MediaTek'in MTK 6753V ailesi gibi yeni nesil orta segment telefonlarında kullanılan çipsetlerde de Cat 4 tipi modem kullanılıyor.
Apple iPhone 6
Apple iPhone 6 Plus
Apple iPhone SE

tekrar paylaşıyorumki oku diye. Sen 2 mesaj öncede iphonelar için 4.5g yani 450 mb hızı destekliyor diyordun şimdi ise 300 e düştün sen yavaş yavaş düşersin bu gidişle. Madem bu kadar çok biliyordun bilgin vardı ne diye konu açtın :)
Ben 7 yi beklemeli miyim diye konu açtım sen bambaşka yerlere çektin. İphone'u kötüleyerek ne yapmaya çalışıyosun anlamadım. S6 al diyorsan İphone 6s kat kat daha iyi. S7 al diyorsan İphone 7 yi beklerim onu alırım yinede Samsung almam. Şunu bil İphone gelmiş geçmiş en iyi telefondur. Öylede kalacak. Samsung hiçbir zaman önüne geçemeyecek. Yani burda gelip yok şu özelliği şöyle bu özelliği böyle diye yalandan kendini kastırmana gerek yok. Hadi android kategorisine alalım seni. Buralarda işin yok.

Kardeş iPhone 7 çıktı mı bu sefer fiyatının düşmesini bekleyeceksin. Zaten 6S S modeli olup, 7'den daha iyi olacaktır emin ol.
Bu arada sana katılıyorum. iPhone gelmiş geçmiş en iyi cihazdır. Samsung Pişmanlıktır!

Kardeş iPhone 7 çıktı mı bu sefer fiyatının düşmesini bekleyeceksin. Zaten 6S S modeli olup, 7'den daha iyi olacaktır emin ol.
Bu arada sana katılıyorum. iPhone gelmiş geçmiş en iyi cihazdır. Samsung Pişmanlıktır!
İphone 7, 6 nın fiyatına çıkacak büyük ihtimalle. Çıktığındada 6 düşer diye tahmin ediyorum. En fazla 3.500 TL olur. Zaten 6s 64 gb aldım 3 gün önce. Gayet memnunum. Yorumlarınız içinde teşekkürler. :mutlu:

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı