iPhone 7 Dokunmatik Kitlenme Hatası

HarunBURAK

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar az önce ne oldu bilmiyorum. Daha 1 hafta önce aldığım iPhone 7'nin dokunmatiği kitlendi. Bildirim iniyor. Aşağıdan çıkan menü çalışıyor. Bildirimdeki mesajlara basılı tutup cevap verebiliyorum ama ana ekranda uygulamalara tıklıyorum açılmıyor. Ekran geçişleri olmuyor. Siriye söylüyorum o da açmıyor uygulamaları. Kilit ekranında şifre de giriliyor. Tam ağlayacaktım ki telefonu yeniden başlatmak geldi aklıma. Ama o da olmadı. Kapat ekranı gelmedi. Sonra ses kısma tuşuyla kapatmaya zorladım. Oldu. Bu ne?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistemde bir arıza meydana gelmiş belli ki. Yazılımsal bir sorun. Devamı durumunda iTunes üzerinden geri yükleme yaparsanız eğer çözülecektir. Bir de sistem güncellemelerini aksatmamanızı tavsiye ederim.

İadeye gerek yok çalışıyorsa. iOS 11 biraz garip bir sürüm. 11.2 güncellemesini yaparsanız sorunun tekrarlanacağını sanmıyorum.

İade için götürseniz de almazlar. Sıvı teması olsa sorun devamlı olur. Ki sıvı teması olabilmesi için telefonu 3-4 gün civarı su altında tutmanız gerek. Veya su altında şarja takmanız.
Sorun yazılımsal. Korkulacak birşey yok. Kapatıp açmayla düzelmez ise bile restore ile çözülecektir. Restore ile de çözülmezse öyle teknik servise göndermeniz gerekli.

Ben de öyle tahmin ediyorum. Bir de telefonu yurt dışından aldım. Şimdi onu nasıl garantiye vereceğimi bilmiyorum. Bilsem de gerek yok sıfır telefonu garantiye vermeye.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı