iPhone 7 Home tuşu basmıyor

CanerKarakus

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD Ryzen 5 2600 | MSI RX580 ARMOR 8GB OC |16 GB 3200 MHz RAM
Merhaba, elimde iPhone 7 var ve Home tuşu bazen basmıyor. Telefon kilit ekranındayken basılıyor ancak açtığım zaman telefonun kapalı hali gibi, basmıyor. Yazılımsal bir sorun mudur acaba, yaşayan var mı?

Olabilir, ben çözüm olarak Ayarlar -> Genel -> Erişilebilirlik -> AsistiveTouch ayarını aktive ederek kullanıyordum. iPhone 5C kullanırken Home tuşu bozulmuştu ve böyle kullanıyordum.
Tuş çalışıyor. Sadece telefon kapalı olduğu zamanki gibi basmıyor içine.

Tuş çalışıyor. Sadece telefon kapalı olduğu zamanki gibi basmıyor içine.
Büyük ihtimalle haptic feedback motoru bozulmuştur. Servise götürün bildiğim kadarıyla bu parçayı değiştirmek yerine yeni telefon veriyorlardı. Şu an değişmiş olabilir. Garantisi varsa kesinlikle resmi servise götürün.

Büyük ihtimalle haptic feedback motoru bozulmuştur. Servise götürün bildiğim kadarıyla bu parçayı değiştirmek yerine yeni telefon veriyorlardı. Şu an değişmiş olabilir. Garantisi varsa kesinlikle resmi servise götürün.
Garantisi yok maalesef.
Ayarlar-Genel-Ana ekran düğmesin'nden tuş sertliğini kontrol et. iPhone 7 ana ekran tuşu fiziksel bir tuş olmadığı için basmayla alakalı tuş bozulması ya da tuşun içine girmemesi sorunu tuhaf olur.
Denedim tuş sertliğini 1 2 3 ayarlıyorum ama hiç değişmiyor
iPhone 7 tuşu basmaz zaten. Sadece o tuşa dokunabilirsiniz. iPhone da tuş sanki içine giriyormuş gibi titreşim motoruyla tepki verir.
Onu biliyorum zaten. Hani telefon kapalı olunca hiç basılmıyor ya aynı onun gibi oluyor.

Garantisi yok maalesef.

Denedim tuş sertliğini 1 2 3 ayarlıyorum ama hiç değişmiyor
Sorunun, ekran kapalıyken titriyor ve kilit açılınca tuş hiç mi titremiyor yoksa düşük bir güçte takılı kaldı ve öyle mi titriyor? Yazılımsal mı yoksa donanımsal bir sorun mu ayrımını yapamadım şu an.
Bu arada iPhone 7'lere ana ekran tuşu değişimi yapılırsa parmak izi okuyucu bir daha kullanılamaz. O yüzden ciddiye alıp emin olmaya çalışıyorum.

Geri
Yukarı