iPhone 7+ NFC çalışmıyor

Makaleler
2
Daha fazla  
Merhaba. İP7+ a sahibim ve İstanbulkart uygulamasından kartımın bakiyesine bakmak istiyorum ancak cihazın arkasına akbili yerleştirdiğim zaman hiçbir tepki vermiyor. NFC açıp akbil okutmayı denedim yine bir tepki vermedi. Sorunum çözümü nedir?
@Mr. DarkTech
@BehzatAmirim
Bir bilginiz var mı?

NFC iPhone 8'de var :D

İnternetten baktığım zaman 6 ve 6S serisinde sadece Apple Pay için geldiğini 7 ve üstünde ise tam olarak çalıştığını okudum.

O TR'de çalışmıyor ki Apple efendiniz TR'de çalıştırtmıyor yoksa?

Dediğiniz şey Apple Pay. NFC ise ayrı bir durum. İnternette kullanan kişileri gördüm.

İnternetten baktığım zaman 6 ve 6S serisinde sadece Apple Pay için geldiğini 7 ve üstünde ise tam olarak çalıştığını okudum.

Dediğiniz şey Apple Pay. NFC ise ayrı bir durum. İnternette kullanan kişileri gördüm.

Şarj ve diğer işlemler için NFC sadece 8 ve sonrasında var. Diğerini pek bilmiyorum.

iPhone 7’de denedim. İstanbulkart uygulamasının içinde İşlemler bölümünün altında “NFC ile bakiye sorgula”yı seçin. Kameranın olduğu bölgeye akbili yaklaştırın. Gelen ekranda bakiyeniz yazacak altta da bakiye yükleme seçeneği gözükecek. En alttaki “NFC ile talimat etkinleştir” seçeneği %65’te takılıyor bug sanırım.

iPhone 7'de denedim. İstanbulkart uygulamasının içinde İşlemler bölümünün altında “NFC ile bakiye sorgula”yı seçin. Kameranın olduğu bölgeye akbili yaklaştırın. Gelen ekranda bakiyeniz yazacak altta da bakiye yükleme seçeneği gözükecek. En alttaki “NFC ile talimat etkinleştir” seçeneği %65'te takılıyor bug sanırım.

Denedim ama olmadı. Dün gece onunla uğraştım hep. Akbilim eski tip nereden baksanız 6-7 yılı var onunla alakalı mıdır? Ön kamera tarafımı arka kamera tarafımı.

Hocam ön kamera tarafından okutmayı denediniz mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı