iPhone 7 Plus Flex kablonun çalışıp çalışmadığını nasıl anlaşılır?

Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. iPhone 7 Plus telefonumun arka mikrofon kısmı çalışmıyor. Görselde ki Flex kablo demetinin mikrofon kısmının çalışıp çalışmadığını nasıl anlayabilirim? Tam bilgim olmadığıyla birlikte voltmetre ampermetre ile bozuk kısmını anlayabilir miyiz? Telefona takmadan arıza tespit olur mu?

Adsız.png

Garantisi yok maalesef. Apple böyle şeylerin değişimini ve tamirini yapmıyor maalesef. Sunabilecekleri tek seçenek telefon değişimi. Ben de sadece bu sorun için değişim yapmak istemiyorum. Bunda ki arızayı çözersem kendim yapacağım inş.

Garantisi yok maalesef. Apple böyle şeylerin değişimini ve tamirini yapmıyor maalesef. Sunabilecekleri tek seçenek telefon değişimi. Ben de sadece bu sorun için değişim yapmak istemiyorum. Bunda ki arızayı çözersem kendim yapacağım inş.

Webtekno videosunda iPhone tamir ederken tamirci içini açmıştı. Açabilirseniz yapın. Açtığınız zaman ise dikkat edin kablo zarar görürse masrafınız artar.

Evet bu konuda el yeteneğim var. Sadece bu flex kabloda ki mikrofonun telefona takmadan akım vererek çalışıp çalışmadığını öğrenmem gerek. Yada böyle bir şey yapılabiliyor mu bunu bilmiyorum. Anakarta akım vererek çalıştığını anladıklarını biliyorum ama böyle flex kablo devrede aynı şey oluyor mu onu merak ediyorum.

Evet bu konuda el yeteneğim var. Sadece bu Flex kabloda ki mikrofonun telefona takmadan akım vererek çalışıp çalışmadığını öğrenmem gerek. ya da böyle bir şey yapılabiliyor mu bunu bilmiyorum. Anakarta akım vererek çalıştığını anladıklarını biliyorum ama böyle Flex kablo devrede aynı şey oluyor mu onu merak ediyorum.

O kadar bilgim yok hocam. Varsa da voltmetre ile ölçülür diye tahmin ediyorum.

Geri
Yukarı