iPhone 7 Plus Ön Cam Kırıldı

burakkutaykuzucu

Hectopat
Daha fazla  
Telefonum düşme sonucu kırıldı, LCD sağlam, ölü pixel dahi yok ama ön cam kırıldı biraz araştırma sonucu ön cam değişimi diye bir şey duydum. Yaptıranlardan tecrübelerini bekliyorum, (mümkünse 4 ay kullanmış olun) bir de eğer bir süre para biriktirir isem Apple Store'ye de yollayabilirim ama işin içinden makul bir rakama çıkmak istiyorum, sizce ne yapmalıyım?

Apple asla sadece camı değiştirmekle uğraşmaz, telefonun neredeyse yarı parası kadar bir panel değişim ücreti ister. Telefonunuzun kaskosu yoksa (garanti değil) Apple servisine cam parası diye bir servet ödemenize gerek yok. Bazen telefonu alırken yaptırdığınız kaskolar bu tarz hataları karşılıyor. Tavsiyem uğraşmamanız olacaktır. Herhangi bir yerden ön cam değişimi yaptırabilirsiniz. En son 150-250 TL arası rakamlara değiştiriyorlardı.

Telefonum düşme sonucu kırıldı, LCD sağlam, ölü pixel dahi yok ama ön cam kırıldı biraz araştırma sonucu ön cam değişimi diye bir şey duydum. Yaptıranlardan tecrübelerini bekliyorum, (mümkünse 4 ay kullanmış olun) bir de eğer bir süre para biriktirir isem Apple Store'ye de yollayabilirim ama işin içinden makul bir rakama çıkmak istiyorum, sizce ne yapmalıyım?
Koruma camı kullanmıyor muydun?
Nereden düştü?

Koruma camı Gorilla Glasstan daha mı sağlam? Ekran çizilmesin diye takanı anlarım ama koruma camı diye 5mm telefonun tasarımını ve hissiyatı öldüren ucuz zımbırtıyı takanı anlamıyorum.

Fotoparça diye bir firma var İstanbul'da instagram adresleri var oradan bir bak cam değişimi yapıyorlar. Ücret bilgim yok. Sadece Apple ürünlerinin tamirini yapıyorlar bildiğim kadarıyla.

Koruma camı Gorilla Glasstan daha mı sağlam? Ekran çizilmesin diye takanı anlarım ama koruma camı diye 5mm telefonun tasarımını ve hissiyatı öldüren ucuz zımbırtıyı takanı anlamıyorum.
Gorilla Glass firmalara çizilme konusunda garanti veriyor kırılma konusunda değil. Evet sağlam darbe emen bir koruyucu cam Gorilla Glasstan daha güvenilirdir "kırılma" noktasında. 7 kere telefon değiştim. Hepsinde kaliteli koruma camı kullandım. Pat küt yere düşüren biriyim üstelik. Bir kere bile telefonumun camı çatlamadı/kırılmadı. Ben de cihaza 5 bin TL verip 100 liraya koruma camı almayanlara şaşırıyorum mesela :) (konuyu fena hortlatmadım mı sizce de 😂)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı