Çözüldü iPhone 7 Plus ön kamera uygulamalarda çalışmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Maybach

Kilopat
Makaleler
2
Arkadaşlar selam.

Normal kendi uygulamasında hiçbir sıkıntı olmadan çalışıyor fakat iş başka uygulamalara (Snapchat, WhatsApp, Instagram vb.) gelince açılmıyor. Sorun nedir?

iOS sürümü 13.6.

Çözüm
Benim sorunum güncelleme ile alakalı falan değilmiş. Benden önceki sahibi, ekranını yan sanayi bir ekranla değişirken kamera ön kamera sensörlerine zarar verdikleri için, uygulamalarda bu sensörleri kullandıkları için atıyormuş. Yani yazılımsal değil, donanımsal bir problem vardı.

Apple Destek uygulamasını kullanarak sorunumu belirttiğimde böyle söylenmişti bana. Deneyebilirsiniz.
Tamamdır hocam denedikten sonra yazacağım.
@Tim

Hocam bundan önceki kullandığım iPhone 7 ile aynı iCloud hesabını kullanıyorum şu an ve o telefonumda ön kameram bozulmuştu açılmıyordu direkt olarak bunun bi alakası olabilir mi durumla?
Selam, sorunun çözümünü bulabildiniz mi acaba. Eğer bulduysanız yardımcı olabilir misiniz?

Şimdi bi' tedirgin oldum. Bende de iPhone 7 var. Telefonu 14.5'e güncellemedim hala. Sorun güncellemeden mi kaynaklanıyor? Kamera kullanmıyorum zaten ama...

Benim sorunum güncelleme ile alakalı falan değilmiş. Benden önceki sahibi, ekranını yan sanayi bir ekranla değişirken kamera ön kamera sensörlerine zarar verdikleri için, uygulamalarda bu sensörleri kullandıkları için atıyormuş. Yani yazılımsal değil, donanımsal bir problem vardı.

Apple Destek uygulamasını kullanarak sorunumu belirttiğimde böyle söylenmişti bana. Deneyebilirsiniz.

Çözüm

Geri
Yukarı