iPhone 7 Plus Pil Değişimi

enkei7

Kilopat
Merhabalar,

Telefonumun bataryasını Troy mavibahçe'den değiştirdim. Fakat sarjı eskisiyle aynı şekilde azalmaya devam ediyor. Yani çok kısa kullanımda dahi telefonun sarjı çok çabuk iniyor. Sadece boştayken çok hızlı inmiyor artık.

Bu durum neden olur? Telefonu tekrar gösterdim servise fakat test yaptıktan sonra bir sorun olmadığını söylediler.

Arka plan uygulamalarını kapattım, ve önerilen pil uygulamalarını yaptım fakat sorun devam etmekte. Şarj sabahtan akşama kadar çıkarmıyor.

30 dk'lık bir sosyal medya gezintisi yapınca %20 kadar sarj gidiyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam bu sorun yıllar önce iPhone 6 kullanırken başıma gelmişti ne kadar batarya değiştirsem de çözülmüyordu en son sorun anakartta demişlerdi yine de yanıltmak istemem.

Apple planlı eskitme denilen sistemi uyguluyor. Bunların bir ayağı da pil tüketim performansını çok yükseltmek ve telefonun yavaş yavaş kullanılamayacak duruma getirmek bir müddet sonra 100'den 0'a bir saatte bile düşebilir. Çözümü ise Jailbreak ile yazılımını düşürmek çok zorda kalmazsanız tavsiye etmem.

Hocam bu sorun yıllar önce iPhone 6 kullanırken başıma gelmişti ne kadar batarya değiştirsem de çözülmüyordu en son sorun anakartta demişlerdi yine de yanıltmak istemem.
Bana anakart sorunundan bahsetmediler serviste. Sadece nasıl kullanmam gerektiğini vesaire söylediler de çok da bir değişiklik göstermedi. Pil değiştikten sonra kalibrasyon falan mı yapmam gerek onu da çok anlayamadım. Youtube'da bir kaç video var aslında bununla ilgili.
Anakartımda bir problem olduğunu da düşünmüyorum yani %0'a kadar gidiyor şarjı ve çok ısınmıyor şuanda telefonum. Tek problemim etkin olarak kullanamıyorum telefonu maalesef.

Apple planlı eskitme denilen sistemi uyguluyor. Bunların bir ayağı da pil tüketim performansını çok yükseltmek ve telefonun yavaş yavaş kullanılamayacak duruma getirmek bir müddet sonra 100'den 0'a bir saatte bile düşebilir. Çözümü ise Jailbreak ile yazılımını düşürmek çok zorda kalmazsanız tavsiye etmem.
Evet ya, aslında jailbreak iyi bir seçenek olabilir ama bilen birine yaptırmam gerekiyor bunu. Bir soracağım arkadaşıma bununla alakalı.
Telefon aslında çok çok temiz, servisteki eleman bile dedi. Fakat gerçekten şu planlı eskitme olayı problem ya.

Yeni konular

Geri
Yukarı