iPhone 7 Plus servis yok diyor ve dokunmatik çalışmıyor

Kerem Seven

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar herkese merhaba, iki gün önce iPhone 7 Plus cihazımın ön camı çatladı ve her zaman gittiğim ve ön cam değişimi yaptığım kişiye gittim telefonu bıraktım ve işim olduğu için gittim başında duramadım. Cuma günüde çok yoğundu. Normalde 1 saatte yapacağı işi 4 saatte yeni yapmıştı, gittiğimde ekranı yeni takıyordu.
Ve takmayı bıraktı. Bir işim var gidip geleceğim dedi o gelene kadar yanında çalışan birisi 2 aylık eleman telefonun ekranının soketlerini anakarta takmaya çalıştı, izin vermedim 4-5 kere. Sonunda neyse usta geldi. Telefonun ekranını hızlı bir şekilde taktı (Çok da içime sinmedi yani takışı.) ve açtığında dokunmatik düzgün basmıyordu; dedi ön cam kalın geldi galiba, yeniden monte edeceğim. Ben de elime aldığımda fazla sorun yoktu, beni hafta sonu idare eder deyip parasını ödemeden eve geldim çünkü cuma akşamı yasak vardı ve gecikecektim. Pazartesi getir hallederiz dedi, eve geldim, 4-5 saat kullandım sorunsuz şekilde, sonra dokunmatik bayağı kökten gitti, çalışmamaya başladı. Ben de telefonu kilitedim, sarja takıp uyudum, sabah kalktığımda yine aynı tepki yoktu ve servis yok uyarısıyla karşılaştım. Sabah 10.00'dan akşam 16.00'ya kadar hiçbir tepki alamadım, sonra düzeldi, servis yok yazısı da gitti, Turkcell yazısı geldi ve dokunmatik de düzeldi ve iki buçuk saat kadar kullandım. Şimdi yine gitti, tepki yok ve servis yok yazısı var. Acaba usta değil de 2 aylık eleman takarken soket yuvasını falan mı zedeledi ya da usta hızlı davrandığı için soketi tam takamadı dokunmatik ve şebeke ondan mı gidiyor? Bazen düzeliyor dokunmatik ve şebeke paralel gibi yani biri giderse diğeri de gidiyor. Çok saçma ve ilk defa karşılaştığım bir sorun. Daha önce cihazım hiç tamir görmedi. Ekran değişiminde de anakart tamir vs. görmedi, zaten ekranla anakartın alakası yok ve ön cam değişimini çevremdeki insalara falan çok sıklıkla aynı yerde değiştirtiyorum. Acaba soket tam oturmadığı için kısa devre yapabilir mi? Şu an yasaktan dolayı kapalı. Pazartesi sabah erkenden götüreceğim, halledecek. İnternette çok araştırdım, böyle bir sorunla karşılaşan görmedim. Hani baseband arızası falan gördüm servis yok hatasından dolayı ama böyle bir sorun olsa bir süre sonra gelip gitmez yani ve telefonu telefoncuya götürmeden önce ne dokunmatikte ne şebekede öyle bir sorun yoktu. Yardımlarınızı bekliyorum. Biraz uzun oldu ama kusura bakmayın. Başka bir telefoncu abiyle görüştüm; ekran soketini çap takmış olabilir dedi, ondan kısa devre olabilir dedi. Bana da öyle geliyor çünkü arada geliyor hem şebeke hem dokunmatik gittiği zaman ikisi de gidiyor. Eğer yaşayan varsa ya da yardımcı olmak isteyen varsa çok sevinirim. İyi geceler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Apple teknik servise götürmeniz gerekiyor sorun donanımsal.

Hocam ben de ilk defa duydum böyle bir şey ama kısa devre yapmıştır bence eğer elinde eldiven olmadan ellediyse en iyisi siz bir cidden işinde iyi olan birine verin çünkü genelde böyle yerlerde yap geç mantığı vardır. Umarım sorun büyük değildir iyi akşamlar.

Hocam ben de ilk defa duydum böyle bir şey ama kısa devre yapmıştır bence eğer elinde eldiven olmadan ellediyse en iyisi siz bir cidden işinde iyi olan birine verin çünkü genelde böyle yerlerde yap geç mantığı vardır. Umarım sorun büyük değildir iyi akşamlar.

Normalde hep bu kişi kişiye yaptırıyorum hocam sorun olmuyor bence ekran söketini tam takamadı diye düşünüyorum sök tak yaparsa düzelebilir bence teşekkür ederim sağ olun.

Yeni konular

Geri
Yukarı