iPhone 7 şarj olmuyor

Ldn9118a

Hectopat
Merhaba arkadaşlar, telefonum iPhone 7 ve son birkaç gündür şarj ederken çok zorluk yaşıyorum. Telefonumun şarj olmaya başlaması için neredeyse kablosunu 10 kere takıp çıkarmam gerekiyor, ondan sonra şarj olmaya başlıyor. Aynı zamanda şarj oluyor gözüküp şarj olmuyor, şarjı azalıyor. Bugün sürekli şarja taktım, zar zor şarj olmaya başladı hep ve şarjımı %50'nin üzerine çıkaramadım, genellikle %10-%20 şarj olup şarjı düşmeye başlıyor. Farklı şarj kabloları da deniyorum aynı sorum devam ediyor. Tavsiyeleriniz nelerdir? Yardımcı olursanız sevinirim.

Şarj soketinin girişini temizleyin bazen toz kir gibi durumlardan dolayı temassızlık yapabiliyor. Bir kürdan yardımı ile yapın metal bir cisim asla sokmayın. Hala sorun devam ediyorsa muhtemelen ya bataryanız ya şarj soketiniz ya da şarj entegreniz arızlanmıştır. Bir tamirciye göstermekte fayda var.

Farklı bir prizde deneyin ve aynı sorun devam ediyorsa şarj adaptöründe sorun var.

Başka bir şarj adaptörüm yok, farklı prizlerde denedim yine şarj olmuyor şarj deliğinde de pek kir göremedim.

Bugün servise gittim, orada şarj kablosuna takıldığında şarj oldu ama şarj soketinin gevşek olduğunu söylediler, orası değişmiyormuş telefonumu değiştirmem gerek.

Son düzenleme:
Başka bir şarj adaptörüm yok, farklı prizlerde denedim yine şarj olmuyor şarj deliğinde de pek kir göremedim.

Bugün servise gittim, orada şarj kablosuna takıldığında şarj oldu ama şarj soketinin gevşek olduğunu söylediler, orası değişmiyormuş telefonumu değiştirmem gerek.

Bunu nasıl bir tamirci söylemiş aklım almıyor. IPhone'larda en sık karşılaşılan sorunlardan biridir ve şarj soketi en çok değişen parçalardan biridir. Başka bir tamirciye gidin lütfen.

Bunu nasıl bir tamirci söylemiş aklım almıyor. IPhone'larda en sık karşılaşılan sorunlardan biridir ve şarj soketi en çok değişen parçalardan biridir. Başka bir tamirciye gidin lütfen.
Yetkili servise gittim Zentech'e öyle dediler.

Bu arada şarj adaptörü veya şarj kablosunda da sıkıntı var galiba, şu anda iPad de şarj olmuyor.

Geri
Yukarı