iPhone 7 vs iPhone 7 Plus

Yakın zamanda iPhone 7 ailesinden bir telefon alacağım. Ancak hangi telefonu alsam bilemedim. Bir arkadaşım iPhone 7 satıyor, özellikler:

iPhone 7
Pil sağlığı: 92%
128 GB.
Yaşına göre gayet hızlı çalışıyor. (2021'de sıfır alındı.)
Oyun falan oynanmadı, yani telefonun dokunmatiği ve işlemcisi gayet iyi durumda.
Tek sorun, güncelleme almaması.
₺4200.

Zaten ben Jailbreak ile iOS 16 geçmeyi planlıyorum o yüzden sondaki şey benim için önemli değil. Ki zaten Plus da güncelleme almıyor. iPhone 7'nin pili Plus'dan 1000 mAh daha düşük (1900 mAh). Bir de pil sağlığı %92 olunca tereddüt etmedim değil. Bana pili uzun gidecek telefon lazım. Daha üst modellerini almayacağım, bütçem yeterli değil. Hem kısa süre kullanıp değiştireceğim o yüzden çok iyi bir şey olsun istemiyorum. Tanıdığım bir iPhone'cu var. Oraya gidip iPhone 7 Plus fiyatı soracağım bugün. Kamera ve ekran çözünürlüğüne dikkat eden birisiyim. Sizce hangi telefonu almalıyım?

7 Plus'ın pili daha iyi aynı pil sağlığında bir 7'ye göre en fazla 1 saat daha uzun ekran süresi sunabiliyor. Kamera olarak portre ve Zoom artısı var ama 7'nin de kötü değil kesinlikle Portre'yi basit bir uygulama yükleyerek de ekleyebilirsiniz 7 Plus'ın portresi de öyle aman aman bir şey değil. Daha büyük ekran daha yüksek çözünürlük veya daha küçük ekran daha düşük çözünürlük bu anlamda gözünüze farklı gelmiyor iki telefonun ekranı da aynı geliyor. Ben 2021'de bir de sıfır alınmış 7 128'i seçerdim yerinizde olsam zaten geçici süreli kullanılacakmış.

Arkadaşlar taksit imkanları bana uymadığı için 8 Plus almak zorundayım, cevap veren herkese teşekkürler.

Geri
Yukarı