iPhone 7 yan sanayi batarya telefonu yavaşlatır mı?

daghanmustafa

Hectopat
Daha fazla  
Orijinal olmayan batarya kullanıldığında yazılım algılayıp telefonu yavaşlatıyor mu ya da başka türlü güncelleme ile iPhone 7 yavaşladı mı orijinal ya da a kalite yan sanayi batarya ile pil dışında işlemci performansı olarak fark var mı?

Eski Iphone modellerinde batarya sağlığı belli bir sayının altına düştüğünde Apple'nin CPU hızını düşürerek telefonu yavaşlattığı doğru. Bölgeyi Fransa yaptığında bu sınırlama ortadan kalkıyor. Bu durumun Fransa'ya özgü olmasının nedeni zamanında telefonları yavaşlattığı için Fransa'nın, Apple'a para cezası kesmesi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Valaront ne alaka?

Valorant oynayınca sumucu değiştiriyorum bazen de ondan şakasına dedim zaten.
Eski Iphone modellerinde batarya sağlığı belli bir sayının altına düştüğünde Apple'nin CPU hızını düşürerek telefonu yavaşlattığı doğru. Bölgeyi Fransa yaptığında bu sınırlama ortadan kalkıyor. Bu durumun Fransa'ya özgü olmasının nedeni zamanında telefonları yavaşlattığı için Fransa'nın, Apple'a para cezası kesmesi.

7'lerde oluyor mu 6'larda var diye biliyorum ben.

Valorant oynayınca sumucu değiştiriyorum bazen de ondan şakasına dedim zaten.

7'lerde oluyor mu 6'larda var diye biliyorum ben.

Tüm cihazlar için geçerli herhalde.
Orijinal olmayan batarya kullanıldığında yazılım algılayıp telefonu yavaşlatıyor mu ya da başka türlü güncelleme ile iPhone 7 yavaşladı mı orijinal ya da a kalite yan sanayi batarya ile pil dışında işlemci performansı olarak fark var mı?

Yan sanayi ile uğraşmaktansa gidip orijinal almak daha mantıklı bu aralar indirim de yapıyorlar belki işine yarayabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı