iPhone 8 5000 Dolar Olsa Alır Mıydınız?

Dr. Sheldon C.

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Amerika'da röportaj yapmışlar. iPhone 8 5000 dolar olsa alır mıydınız diye sormuşlar, alım gücü nispeten daha yüksek yerde üstelik. :tırnak:

Allah'ım bize akıl fikir nasip et, YA RABBİ. AMİNNNNNN!!!!!!

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu olaya farklı bakmak lazım. Amerika'da adamlar taksitle alamaz mı alır? Ama harcama bilinci olan birisi almaz. Dünya'da bir çok ülkede fiyatlar arttığında alım gücü de artıyor. Yani pek bir farklılık olmuyor. Ama 5000 Dolar Iphone 8 düşüncesine kapıldıysa bu adam, videonun başlarında bahsettiği gibi "Bir deli bulduk, daha geçen hafta aklını kaçırmış" dediği arkadaş kendisi şuan. Eğer Iphone 8 Amerika fiyatı 5000 Dolar olsun satın alır, sana hediye ederim @Dr. Sheldon C.

Bir de şu var zaten harcama bilinci olan herhangi bir insan şuan piyasada olan markaların en üst düzey telefonunu almaz. Zira telefonların hepsi aynı işi yapıyor. Kiminin kamerası daha iyi kiminin şusu busu. İş için aldım diyenlere ayrıca sinir oluyorum zaten. Hadi PC olsa anlarım ama telefon iş için diyor boğazını sıkmak istiyorum o an.

Bu olaya farklı bakmak lazım. Amerika'da adamlar taksitle alamaz mı alır? Ama harcama bilinci olan birisi almaz. Dünya'da bir çok ülkede fiyatlar arttığında alım gücü de artıyor. Yani pek bir farklılık olmuyor. Ama 5000 Dolar Iphone 8 düşüncesine kapıldıysa bu adam, videonun başlarında bahsettiği gibi "Bir deli bulduk, daha geçen hafta aklını kaçırmış" dediği arkadaş kendisi şuan. Eğer Iphone 8 Amerika fiyatı 5000 Dolar olsun satın alır, sana hediye ederim @Dr. Sheldon C.

Bir de şu var zaten harcama bilinci olan herhangi bir insan şuan piyasada olan markaların en üst düzey telefonunu almaz. Zira telefonların hepsi aynı işi yapıyor. Kiminin kamerası daha iyi kiminin şusu busu. İş için aldım diyenlere ayrıca sinir oluyorum zaten. Hadi PC olsa anlarım ama telefon iş için diyor boğazını sıkmak istiyorum o an.

Haklısın da o konu farklı. Maaşlar artmadan(alım gücü artmadan) bu fiyata alır mısınız? diyor. Yani TR'deki gibi. Nasıl asgari ücretin 3 katına bu telefonu deliler alırken, orada asgari ücretin 2 katı olursa alır mısınız? diye soruluyor. Orada da bir deli bulunuyor.

Ya evet tabi maaşının 2 katı olan ürünü adam neden alsın? Alan zaten deli.:D Hatta Cem Yılmaz'ın esprisi var "Evini satar alır yeni çıkanı" diye. Bizde de öyle işte.

Aslında gerçekler hiç böyle değilmiş. Biz herkesin elinde iPhone görüyoruz, sanıyoruz. Çünkü bizim gördüğümüz kaç kişi? Herkes değil belli ki. Türkiye'de satış rakamları 100.000'i zor görüyormuş araştırmalarıma göre. Eeee şimdi dünyada 78.00.000 satan marka, bu ülkede bu kadar az işte. Kimsenin aldığı alabildiği yok aslında. Belli elit kısım hariç...

Yeni konular

Geri
Yukarı