iPhone 8 Plus Hâla alınır mı?

@Youtubergenç
İsteği üzerine :)

iphone-8-ozellikleri-1.jpg

Fiyat₺:iPhone 8 Plus 6500-5500 fazlası kesinlikle verilmemeli. Bizim uyanık satıcılarımız 7000-9000 arası fiyat çekiyor. Asla verilmez bir fiyat. İkinci elde 6500-5500 gibi bir fiyata alınabilinir.

Ekran: Cihazda IPS LCD 5.5 inç FHD 60 Hz 401PPİ ekran mevcut. True Tone özelliği mevcut. Bu büyük cihaza bu ekran ve çerçeveler kötü duruyor.%67.41 gibi bir ekran/gövde oranı var.(X,%79, 23) günümüz için hoş görünmese de yine de idare edebilir.

Çerçeveler: Yukarıda belirttiğim gibi çerçeveler çok kalın.%67, 41 gibi bir ekran/gövde oranı var. Ve çok hoş görünmüyor. Yine de bu tasarımı sevenler mevcut.

Kamera: iPhone 8 Plus'da çift 12MP kamera bulunyor ve birincil kamera iPhone f/1.8 diyafram açıklığına sahip. İkincil kamera bir telefoto lens, 2X optik Zoom ve f/2.8 diyafram değeri sunuyor.
İkincil lens hem alan derinliği hem de Portre Aydınlatma modları ve 6X Zoom mevcut.
7 MP FaceTime HD ön kamera var.
Baktığımız zaman günümüz için hâla yeterli ve güzel bir kamera. Fiyat için F/P diyebiliriz.

İşlemci: Cihazda A11 Bionic (2.1 GHz 6 çekirdek) mevcut. Günümüz için hâla yeterli bir işlemci. 5 jenerasyon olsa bile hâla çok akıcı sosyal medya kullanılıp, oyun oynanabilir seviyede.

RAM: 3GB hâla günümüzde iOS için yeterli.

Batarya: 2675 mAh batarya günü çıkarıyor-bazen zor çıkarıyor. Yine de alınabilinir. Ya da alınıp güçlendirilmiş bataryalar alınabilinir.

Hoparlör: Stereo hoparlör bulunuyor. Baslar ve tizler eşit duruyor, temiz bir sesi var cihazın.

Renk: Gold (Altın),Gümüş, Space Gray (Uzay Grisi),Kırmızı (Product Red)

Tasarım: Klasik iPhone tasarımlarından birisi. Arka kapak cam ve kasa metal. Gayet kaliteli bir kullanım sunuyor. Ekran çerçeveleri ve ekran gövde oranı harici tasarım güzel.

Su ve Toza Dayanıklılık: İkisi de mevcut. Suya dayanıklılık IPX7, toza dayanıklılık IPX6.

Touch ID: Touch ID, güvenlik için yeterli. Hızı normal.

Oyun Performansı: Şu eski cihaz ile bile oynayamayacağınız oyun yok. Kasmadan piyasada ki her oyunu oynayabilirsiniz. PUBG Mobile HDR 45 FPS desteklerken, Akıcı'da 60FPS veriyor.

Genel olarak toplarsak, cihaz günümüzde hâla alınabilir. Ama belirli bir fiyat aralığında. Eski bir tasarım ve IPS ekran eksileri.

8 Plus çok sevdiğim bir model uygun fiyata temiz bulunursa alınabilir.
Bizim satıcılar devreye girince 9000-9500'e bile gördüm :)

Telefoncuların hepsi zaten piyasanın üstünde satıyor. Normal fiyata bulmak zor.
Edeceğini söyledim zaten.Kutulu faturalı çiziksiz,TrueTone-Touch İD aktif,hiç içi açılmamış cihaz gibi cihazlara 6500 verilebilir anca :)

Edeceğini söyledim zaten. Kutulu faturalı çiziksiz, truetone-Touch ID aktif, hiç içi açılmamış cihaz gibi cihazlara 6500 verilebilir anca :)

Öyle tabii, ama onu bulmak zor bir yeri bozuktur mutlaka. Telefonculsr zaten çok dolandırma amaçlı işini yapıyor örnek olarak orijinal bataryayı alıp çakma takar veya Touch ID'yi çıkarıp yerine bozuk takar.

Edeceğini söyledim zaten.Kutulu faturalı çiziksiz,TrueTone-Touch İD aktif,hiç içi açılmamış cihaz gibi cihazlara 6500 verilebilir anca :)
hocam bende çözünürlüğün dolayı tercih edicem. yakın zamanda iphone 8 plus alıcamda çoğu siteye bakıyorum 8 9 bin tl ikinci ele güvenemediğim için teknosa hepsiburada şu sıralarda easycebe bakınıyorum. 8 9 bin tl yazdıkları için fiyatının bu olduğunu sanmıştım şimdi öğreniyorumki şişirmeymiş.

hocam bende çözünürlüğün dolayı tercih edicem. yakın zamanda iphone 8 plus alıcamda çoğu siteye bakıyorum 8 9 bin tl ikinci ele güvenemediğim için teknosa hepsiburada şu sıralarda easycebe bakınıyorum. 8 9 bin tl yazdıkları için fiyatının bu olduğunu sanmıştım şimdi öğreniyorumki şişirmeymiş.
Kesinlikle şişirme.

Kesinlikle şişirme.
dostum bende yakında almak istiyorum normalde yurtdışından iphone 12 pro alacaktım ama işimi görmüyor çözünürlüğü 1080x1920 telefon lazım ve bunu 8 plus karşılıyor o yüzden trden 8 plus alacağım. senden isteğim 2.el telefon alırken nelere dikkat etmem ve bana bir kaç ilan bulur musun? ilanlara neye göre bakıyorsun eğer yapmazsan saygı duyarım bende mecbur easycep teknosa veya hepsiburadadan bakarım çünkü 2.ellere fazla güvenmiyorum heleki telefoncuların çünkü orjinal parçayı sahtesiyle değiştirebiliyorlar 2 3 ay sonra cihaz çöp olmasından korkuyorum ucuz etin yahnisi yavan olmasın

Yeni konular

Geri
Yukarı