iPhone 8 Plus iOS 15'e geçilmeli mi?

Elma logosu için.
Evet bu yüzden annem de iPhone 6’sını mesela 6 yıldır kullanıyor. Apple fangirl’ü kendisi. Yoksa kullanılabilirlikten değil… Şaka bir yana bu ekonomide hâlâ kullanılabilir olduğu için kullanılıyor.
Bu yorumu her model için geçerli diyebilir miyiz hocam? Bende SE 2 kullanıyorum ve yeni sürüm sonrası batarya kullanımı aldığım zamanki sürüme göre arttı.
Evet. Bende de aynı durum geçerli.
Pil sağlığım %75. Sizce geçmeli miyim?
Zaten düşeceği kadar düşmüş durumda. Bir kaybınız olmaz. Mümkünse Apple tarafından pil değişimi yaptırırsanız çok güzel olur.

Şu Apple yeni yazılımla cihazları yavaşlatmıyor diyen arkadaşlar hangi ütopik dünyada yaşıyor bilmiyorum ama bence kesinlikle geçmemelisiniz. İphone 8 plus telefonumda ios 14 yüklüydü fakat doğum günümde gelen Apple watch 7 yi kullanabilmem için ios 15 e geçmem gerekiyordu. Bende ios 15.6.1 e yükselttim ve şu anda durum felaket. En basit bir internet sayfasını bile yüklemekte zorlanıyor cihaz. Ateş gibi oluyor internette dolaşmaya çalışırken.
İphone 8 plus için en hızlı ios 15 sürümü hangisi lütfen deneyen birisi yardım edebilir mi?

Konuya 1 yıl önce yorum yapmışım hala aynı sürümü kullanıyorum 2 yıldır. IOS 14 den devam. Apple cihazları yavaşlatıyor kesinlikle.
Yavaşlatma değil, işlemci her iOS güncellemesinde bir tık daha zorlanıyor. Yıllar içerisinde işlemci artık bu sürümleri kaldıramayacak duruma geliyor ve telefon yavaşlıyor. Pil sağlığınızında buna bir etkisi var.

Geri
Yukarı