iPhone 8 Plus mı iPhone XR mı?

8 Plus'ın tek artısı Telefoto kamerası sayesinde portre modunun daha iyi olması. Çünkü XR'da telefoto kamera yok ve portre modunu sadece insanlarda çekebiliyorsun. O durumda da otomatik zoom yapmıyor, senin kişiye yakınlaşman gerekiyor.

Batarya, ekran kalitesi, ekranın inç boyutu, ekran-kasa oranı, işlemci, ana kamerası ile XR bariz daha iyi.

Hocam biraz açar mısınız? YouTube gibi video platformlarında mı 1080P desteklemiyor yoksa kamera ile video kayıt ederken mi 1080P kayıt seçeneği yok?

YouTube'da falan 1080P videolar izleniyor ve video kayıt ederken de yanlış hatırlamıyorsam 4K'da kayıt yapılabiliyordu.

Hocam biraz açar mısınız? YouTube gibi video platformlarında mı 1080P desteklemiyor yoksa kamera ile video kayıt ederken mi 1080P kayıt seçeneği yok?

Video kayıt 4K, fakat ekran çözünürlüğü FHD+ (1080P) değil, lakin gözlerimiz o ayrımı fark edemeyecek gibi yapmış Apple. iPhone XR'in işlemci, yüz tanıma özelliği, guncellilik(X ailesi) bakımından iyi fakat iPhone 8 Plus hem kamera(2kamera vs.) hem ekran (çözünürlük, ve LCD değil (daha iyi)) bakımından daha iyi. Ben olsaydım hiçbiri fakat ille iPhone diyorsan 8 + derdim.

Geri
Yukarı